Banner 980x90

Siguldas pilsētas vidusskolas skolotājs Edgars Bajaruns dāvinājumā saņem datoru

Vakar, 29.augustā, izglītības programmas "Iespējamā misija" 18 jaunie skolotāji un septiņas skolas saņēma datoru un projektoru dāvinājumu no programmas dibinātāja "Lattelecom". Datoru saņēma arī Siguldas pilsētas vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotājs Edgars Bajaruns. Savukārt Siguldas pilsētas vidusskola dāvinājumā saņēma projektoru, informē programmas "Iespējamā misija" pārstāvji.

Savā pieteikumā programmai "Iespējamā misija" Edgars Bajaruns norāda, ka līdz šim skolā nav strādājis. Viņš domā, ka pozitīvā sajūta, kā tas varētu būt, viņam iespējams ir zināma no semināriem un konferencēm, ko vadījis. "Tomēr būt skolotājam tā ir liela atbildība, jo ikdienas darbam jābūt ar rezultātu," Edgars uzsver. Savus skolniekus viņš gribētu iemācīt kritiski domāt, ja izdotos, tad arī radoši. "Šīs ir divas galvenās un būtiskākā iemaņas, kuras, manuprāt, ir jāapgūst skolā," viņš uzskata.

Dāvinājums ļaus jaunajiem skolotājiem arvien vairāk mācību procesā izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Globālajā tīmeklī pieejamā informācija, demonstrācijas, praktiskie uzdevumi, interaktīvie darbarīki palīdzēs skolēniem labāk apgūt mācību saturu, patstāvīgi vingrināties un saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti, risināt reālas problēmas, izmantojot datus, konsultēties ar ekspertiem un veidot kopīgus projektus interneta vidē.

To apliecināja arī pērn "Lattelecom" iniciētais tehnoloģiju mēnesis, kad skolēni fizikas stundās realizēja mācību projektu "Tehnoloģijas dzīvei!" un praktiski nostiprināja fizikas zināšanas, veidojot televīzijas antenas no sadzīvē pieejamiem priekšmetiem, norāda programmas "Iespējamā misija" pārstāvji.

"Jaunieši ir aktīvākie informācijas tehnoloģiju lietotāji ikdienā, tāpēc ir būtiski apvienot akadēmiskos mācību procesus ar tehnoloģiju sniegtajām iespējām, padarot mācību vielu interesantāku un vienkāršāk uztveramu," teica "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Iespējamās misijas" programmas attīstības vadītāja Zane Oliņa norāda, ka tehnoloģiju izmantošana mācību procesā vairs nav apspriežams jautājums, tam jākļūst par ikviena skolēna un skolotāja ikdienu. Tehnoloģijas un interneta pieejamība paplašina skolotāju iespējas piekļūt labākajai pasaules praksei un materiāliem, profesionāli pilnveidoties sadarbībā ar kolēģiem, produktīvāk organizēt savu darbu un sadarbību ar skolēniem un vecākiem.

"Mēs ļoti ceram, ka tuvāko dažu gadu laikā dators ar interneta pieslēgumu un videoprojektors katrā klasē Latvijā kļūs par normu, vienlaikus ar labāku datoru un interneta pieejamību katram skolēnam un arvien gudrāku un jēgpilnāku moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā," par tehnoloģiju izmantošanas nozīmi saka Z. Oliņa.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)