Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

"Aerodium"

"Aerodium"

Sigulda, Rīgas – Vidzemes šoseja, 47. kilometrs, LV-2150
Komentāri
"Aerodium" ir pirmais vertikālais vēja tunelis Austrumeiropā, kurā vēja plūsma ir tik spēcīga, ka ļauj tajā iegulties un lidot bez spārnu palīdzības. Mainot ķermeņa stāvokli, aerodinamikas likumi ļauj pacelties debesīs, izpildīt visdažādākās kustības un sajust neticamas emocijas.
Lēdurgas Dendroparks un Mudurgas Lielais akmens

Lēdurgas Dendroparks un Mudurgas Lielais akmens

Lēdurgas Dendroparks, Lēdurgas pagasts, Krimuldas novads, LV-4012
Komentāri
Lēdurgas Dendroparks dibināts 1973. gadā dārznieka Arvīda Janitēna vadībā. Augu daudzveidības ziņā dendroparks ir viens no bagātākajiem Latvijā - apmēram 10 ha platībā ieaudzēti ap 1000 dažādu sugu un varietāšu dekoratīvo koku un krūmu.
Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs

Puķu iela 4, Sigulda, LV-2150
Komentāri
Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs ir vienīgā distanču slēpošanas trase Austrumeiropā, zem kuras seguma 1,25 km garumā izbūvēta saldējošā sistēma, kas ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošina tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos. Vasarā trase izmantojama skrituļošanai, rollerslēpošanai, nūjošanai un skriešanai.
Allažu dabas takas

Allažu dabas takas

Allažu pagasts, Siguldas novads, LV-2154
Komentāri
Allažu dabas takās maršruti gida pavadībā piemēroti dažādām apmeklētāju grupām. Tie caurvij "Natura 2000" teritorijas, kompleksos dabas liegumus - Mežmuižas avotus (26 ha), Ezernieku karsta kritenes (60 ha) un dabas liegumu Mazie Kangari (340 ha). Tūrisma objekti atrodas uz privātīpašnieku zemēm.
Allažu luterāņu baznīca

Allažu luterāņu baznīca

Stīveri, Allažu pagasts, Siguldas novads, LV-2154
Komentāri
Allažu Evaņģēliski luteriskā baznīca būvēta 1926.gadā pēc arhitekta Paula Kundziņa projekta un ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 
Lēdurgas evaņģēliski luteriskā baznīca

Lēdurgas evaņģēliski luteriskā baznīca

Emiļa Melngaiļa iela 1, Lēdurga, Lēdurgas pagasts, LV-4012
Komentāri
Lēdurgas evaņģēliski luteriskā baznīca celta mācītāja Daniela Merķeļa (pazīstamā publicista un sabiedriskā darbinieka Garlība Merķeļa tēva) laikā. 
Vangažu evaņģēliski luteriskā baznīca

Vangažu evaņģēliski luteriskā baznīca

"Vangažu baznīca", Inčukalna pagasts, Inčukalna novads, LV-2141
Komentāri
Vangažu evaņģēliski luteriskā baznīca ir sens kultūras un arhitektūras piemineklis, kuru ieskauj mierpilni lauku dabas skati. Vangažu evaņģēliski luteriskā baznīca pirmo reizi rakstos minēta 17. gs. 
Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca

Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca

Krimuldas baznīca, Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, LV-2144
Komentāri
Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca (1206) ir vecākais mūra dievnams Latvijā, kas saglabājies līdz mūsdienām un joprojām pilda savas funkcijas.
Bobsleja
un kamaniņu trase "Sigulda"

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"

Šveices iela 13, Sigulda, LV-2150
Komentāri
Bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" vēsture sākusi veidoties jau 19. gs. beigās, kad kņazs Kropotkins savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. 
Buku muiža

Buku muiža

Mālpils novads, LV-2152
Komentāri
Buku muižas aizsākums meklējams 16.gs. Tai bijuši vairāki nosaukumi – Hardemoisa, Bokenhof, Suddenbach. Pēdējo nosaukumu tā ieguvusi no Sudas (no lībiešu valodas sudden – `vilks`) upes, kuras krastā atrodas kungu māja. 

Rezultāti kartē