Radošo olimpiāžu diena Siguldas Valsts ģimnāzijā
20.novembrī ikvienam Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēnam bija iespēja izrauties no mācībām un ierastā ritma, un iesaistīties kādā radošā aktivitātē. No paša rīta vairākas klases vēl tikai gatavojās un redzamu rezultātu nebija, viss bija tapšanas procesā, pilsētas informācijas portālam Sigulda24.lv pavēstīja Siguldas novada pašvaldības pārstāvis.7.m klase bija viena no pirmajām, kurai bija redzams, kāds būs gala rezultāts. Sadalījušies pa grupām un izlozējuši svētkus, viņi no pašu atnestajiem materiāliem veidoja literārus varoņus (piemēram, Vinniju Pūku, Sarkangalvīti, Vali, Sprīdīti ar metāla detektoru un vēl citus), kurus iesaistīja pašu izdomātajos piedzīvojumos un izlozētajos svētkos. Arī citām klasēm skolotāji bija izvēlējušies nelielu uzvedumu veidošanu. 8.b klase paši veidoja lelles un iesaistīja tās kādā pasakā, kura iepriekš bija jāpārraksta nepieminot tās īstos varoņus, toties 12.d, 12.c un 12.e grupās iestudēja pasaku "Gribulītis". Divpadsmito klašu skolēni izmantoja visu, ko varēja atrast vai atnest. Rezultātā sanāca nelieli, smieklīgi, oriģināli un pamācoši iestudējumi.
Abas pārējās divpadsmitās klases veica nopietnākus, bet arī radošus uzdevumus: 12.b klase piedalījās starptautiskā tulkotāju konkursā, bet 12.a apguva dažādu sensoru lietošanu, pielietojot tos praktiski, apkopojot iegūtos rezultātus un tos prezentējot. Arī 10.b un 11.c klasei bija jāpiepūlas vairāk, jo viņi piedalījās vēstures konkursā, kurā bija jāprezentē ar iepriekš sagatavotās prezentācijas.
Toties 10.a ar savu prezentāciju uzstājās Claudio Andres Rivera, kurš ir atbraucis uz Latviju no Argentīnas un strādā Rīgas Tehniskajā universitātē, kā arī pasniedz skolēniem nodarbības ekonomikā, bet tās nav parastas nodarbības. 10.a klase gan aizpildīja testus, lai zinātu, kādā jomā var strādāt, gan veidoja māju maketus, gan rakstīja biznesa idejas un tās prezentēja.
Šogad radošo olimpiāžu diena tika pavadīta aizraujoši un interesanti. Paši skolēni arī atzina, ka šī diena ir laba atslodze, un neviens neteica, ka labāk vēlētos pavadīt laiku ikdienišķās mācību stundās. Uz sarakstu