Banner 980x90

Izstrādāta sistēma problēmsituāciju risināšanai Siguldas skolās

Šajā mācību gadā visām Siguldas novada skolām ir uzdots pilnveidot sistēmu, kas garantē drošu vidi izglītības iestādē, aktualizējot drošības jautājumus audzināšanas darbā un pilnveidojot problēmsituāciju risināšanu, pilsētas informācijas portāls Sigulda24.lv uzzināja Siguldas novada pašvaldībā.

"Lai atvieglotu pedagogu darbu un pilnveidotu pedagoģiskā personāla un vecāku sadarbību, visās izglītības iestādēs ir pieejama atbalsta personāla – sociālo pedagogu un/vai izglītības psihologu – palīdzība. Atbilstoši pieprasījumam skolu psihologi un sociālie pedagogi īsteno skolēnu, pedagogu un vecāku izglītošanu, īpašu uzmanību veltot skolēnu sociālās adaptācijas jautājumiem, vienaudžu vardarbības profilaksei, pozitīvas saskarsmes veicināšanai," skaidro Domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līga Sausiņa.

Kopš 2013.gada rudens ir izveidota izglītības iestāžu atbalsta personāla metodiskā grupa, kuras darbā piedalās arī pašvaldības Sociālā dienesta darbinieki. Kopš darbības sākuma tā ir izstrādājusi vienotu sistēmu problēmsituāciju risināšanā.

Skolas darbu ar bērnu nosacīti var iedalīt trijos posmos. Pirmais posms ietver klases audzinātāja, mācību priekšmetu skolotāju un vecāku sadarbību, kam jānodrošina pilnvērtīgs mācību process, skolēnam labvēlīga un droša vide.

Otrajā posmā iesaistās skolu atbalsta personāls. Tas notiek tajos gadījumos, ja klases audzinātājs, mācību priekšmetu skolotāji, vecāki vai paši skolēni saskata problēmas, kuras pirmajā sadarbības līmenī neizdodas atrisināt. Atbalsta personāls savas kompetences ietvaros pieņem lēmumu, kāda palīdzība ir nepieciešama katram problēmsituācijas "dalībniekam" un nodrošina tās sniegšanu. Ja problēmsituācijas atrisināšana neizdodas vai tā pārsniedz skolas atbalsta personāla kompetences, par situāciju tiek informēta skolas administrācija, kas pieņem lēmumu par citu nozaru speciālistu, kā arī pašvaldības institūciju piesaistīšanu.

Trešajā posmā tiek piesaistīti speciālisti atbilstoši to kompetences jomām. Sociālais dienests palīdz risināt situācijas, kas saistītas ar bērnu un ģimeni. Visbiežāk tas notiek gadījumos, kad vecāki nesadarbojas ar skolu vai arī ģimenes un skolas viedoklis radikāli atšķiras, kā rezultātā skolas un ģimenes turpmākā sadarbība nonāk strupceļā. Gadījumus, kas saistīti ar fizisko vai emocionālo vardarbību, risina Valsts vai Pašvaldības policija, kam tiek ziņots arī tad, ja konstatēta aizliegto vielu, to skaitā cigarešu un alkohola, glabāšana, izplatīšana vai lietošana.

"Viens no priekšnosacījumiem veiksmīgai problēmu risināšanai ir to savlaicīga noteikšana. Aicinām vecākus aktīvi sadarboties un laikus rosināt problēmsituāciju risināšanu, ja ir indikācijas, kas liecina par to rašanos," aicina Līga Sausiņa.

Informācija par katrā izglītības iestādē pieejamo atbalsta personālu un problēmsituāciju risināšanas sistēmu turpmāk būs pieejama katras skolas mājaslapā internetā.

Tāpat vecāki par problēmsituācijām izglītības iestādēs var informēt Siguldas novada Domes priekšsēdētāja vietnieci izglītības, kultūras un sporta jautājumos Līgu Sausiņu (e-pasts liga.sausina@sigulda.lv) vai pašvaldības Izglītības pārvaldi (e-pastsmaija.bruge@sigulda.lv).

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)