Dabas aizsardzības pārvalde un GNP fonds izstrādājis vērtīgu vides izglītības materiālus
Vakar - 2. februārī, Starptautiskajā Mitrāju dienā, Dabas aizsardzības pārvalde un Gaujas nacionālā parka fonds rīkoja projekta "Atpakaļ dabā" noslēguma pasākumu, kurā tika prezentēta virkne projektā tapušo vides izglītības materiālu, kas būs vērtīgi un noderīgi pedagogiem, vides izglītības speciālistiem un citiem interesentiem, kuru ikdienas darbs saistās bērnu un jauniešu izglītošanu par dabas tematiku.
Projekta ietvaros īstenotas dažādas aktivitātes, lai pilnveidotu sabiedrības zināšanas un izpratni par mitrājiem, to saudzēšanas un aizsardzības nozīmi. Vairāk kā divu gadu darba rezultātā izveidotas izstādes par mitrājiem, rīkotas nometnes, semināri un pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī organizētas vides sakopšanas talkas.
Būtiskākais projekta ieguvums ir izdotie izglītojošie materiāli - sugu noteicēji "Izzināsim Gaujas senieleju!" un "Izzināsim dumbrāju", teiku grāmata bērniem "Kalli un Modra piedzīvojumi mitrājos", darba lapas par mitrāju, purvu, meža, piekrastes, palieņu pļavu izpēti latviešu, krievu un igauņu valodās, galda spēle "Purva laipas atklājējs", kā arī DVD, kurā iekļauta plaša informācija – tostarp darba lapas, audio un video ieraksti par sikspārņiem.
Visi šie materiāli elektroniskā veidā pieejami Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā – www.daba.gov.lv, sadaļā ‘vides izglītība’. Tos drīkst pavairot un izmantot nekomerciālām dabas iepazīšanas un izpētes aktivitātēm.
Projekts "Atpakaļ dabā" tika uzsākts 2009. gada martā Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Projektā sadarbojušās piecas pieredzējušas dabas aizsardzības organizācijas – no Latvijas puses – Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācija un Gaujas nacionālā parka fonds, savukārt, no Igaunijas puses – Igaunijas vides pārvalde, Tartu vides izglītības centrs un Peipusa pārrobežu sadarbības centrs.
Uz sarakstu