8 idejas aktīvai atpūtai rudenī kopā ar draugiem

Visiem ir labi zināms, ka ar mērenas intensitātes sporta palīdzību ir iespējams uzlabot veselību un stiprināt imunitāti. Ko darīt tiem, kam nepatīk skriet, vingrot vai peldēt aukstā ūdenī? Aktīvā atpūta ir lieliska sporta alternatīva, kas apvieno izkustēšanos ar laimes hormonu pastiprinātu izdalīšanos un, iespējams, jaunām, aizraujošām pieredzēm (piemēram, iepazīt, kā darbojas airsoft ieroči, apgūt salsas soļus, ieraudzīt Latviju gandrīz no putna lidojuma augstuma u.c.). Kādām aktivitātēm nodoties šoruden? Turpini lasīt un ķer idejas!

1. Ej bekās!
Labs tomēr tas teiciens latviešiem, īpaši rudens laikā. Dodoties sēņot, ir iespējams nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – gan labi izkustēties, izbrienot mežu sēņu medību laikā, gan sarūpēt gardas vakariņas un krājumus ziemai. Turklāt foršā draugu kompānijā sēņošana dos iespēju arī izsmieties no sirds, tātad – kārtīgi izvēdināt plaušas ar svaigo un tīro meža gaisu. Galvenais – parūpējies par drošību mežā:

  • velc gumijas zābakus un gaišu, spilgtu apģērbu;
  • paņem līdzi ūdens pudeli;
  • obligāti uzlādē telefonu pirms došanās mežā vai paņem līdzi uzlādētu ārējo akumulatoru (power bank).

Atceries arī vēlreiz pārskatīt internetā atrodamo info par to, kā rīkoties, ja satiec čūsku, mežacūku, briedi un citus meža zvērus, lai neapdraudētu ne savu, ne viņu dzīvību un veselību. Un atsvaidzini atmiņu par ēdamajām sēnēm!

2. Brūklenes, dzērvenes, meža svaigais gaiss…
Ja garās pastaigas, meklējot sēnes, tevi neuzrunā, tomēr gribas padzīvoties pa mežu kopā ar savējiem, laba alternatīva sēņošanai ir ogošana. Mežā vari sastapt brūklenes, purvā – dzērvenes. Arī uz ogošanu attiecas nupat minētie drošības noteikumi, lai meža vai purva apmeklējums beigtos ar gardu zapti, saldētām ogām un gaisīgu rudens uzputeni, nevis nepatīkamām atmiņām.

3. Cik labi tu proti lasīt karti un orientēties?
Orientēšanās ir ļoti daudzpusīga aktivitāte, kas var notikt kā mežā, tā pilsētvidē, tā iekšā ēkā. Viss, kas nepieciešams, – atrast pasākumu, kurā piedalīties kopā ar draugu komandu, vai treniņskrējienus, lai vienkārši izbaudītu orientēšanās procesu, neraizējoties par iekļaušanos sacensību TOP 3. Šeit noderīgs varētu būt Latvijas Orientēšanās federācijas mājaslapas apmeklējums, jo tur pieejama visa nepieciešamā informācija par šo sporta veidu un plānotajiem orientēšanās pasākumiem.

Taču tik pat labi orientēšanos vari organizēt pats! Izveido trasi vai palūdz kādam citam, lai to izdara, tad saaicini draugu kompāniju, izveido komandas un dodieties paši savā orientēšanās piedzīvojumā!


4. Miglainie rīti purvos
Agros rītos, kad miglas vāli vēl ir gaisā, purvi izskatās pēc īpaši maģiskām, neaprakstāmi skaistām ainām no pasakām. Mājot atvadas vasarai, kopā ar draugiem noīrējiet SUP dēļus un dodieties sagaidīt saullēktu uz purva ūdens. Maģiskas bildes garantētas! Un pie reizes varēsiet piestāt arī pie kāda dzērveņu cera un panašķoties, uzņemt C vitamīnu un stiprināt imunitāti.

Neliels ieteikums – šai aktivitātei gan labāk nodoties, ja SUPotājiem jau ir pietiekami daudz pieredzes un prasmju noturēties uz dēļa, nesamērcējot kājas vai neieveļoties ūdenī. Pretējā gadījumā ar šo labāk pagaidīt līdz nākamajai vasarai un siltākam laikam, citādi saaukstēšanās varētu būt maigākais suvenīrs no saskares ar ledaini auksto ūdeni.

5. Trīs vīri laivā
Ja tomēr vēlies izbaudīt rudeni uz ūdens, drošāka opcija tiem, kas nejūtas stabili uz SUP dēļa, ir sēsties laivā. Ideāls variants – brauciens pa Gauju, jo reti kur zelta rudens laikā ir skaistāki krasti. Foršu braucienu piedzīvot vari, arī izairējoties pa Lielupes pietekām un piestājot Lielupes palienes pļavās – tur būs iespēja pavērot ap 80 savvaļas zirgu.

6. Airsoft ieroči pielādēti?
Asāku izjūtu un taktisko spēļu cienītājiem patiks airsoft Latvija spēles. Tas ir tas pats, kas ar draugiem uzspēlēt Call of Duty, vienīgā atšķirība – nav čītkodu, un var just to, ka tevi sašāva. Airsoft ieroči ir īstu kaujas ieroču replikas, tikai nedaudz vieglākas nekā īstās pistoles un automāti. Kā munīciju airsoft Latvija un pasaule izmanto plastmasas bumbiņas. Savukārt airsoft ieroči darbojas vai nu ar gāzes, vai akumulatora palīdzību.

Tas, kas tev jāzina, – obligāta spēles prasība ir sejas (vai vismaz acu) aizsargs. Ja tev tāda nav, neraizējies, atpūtas parka teritorijā esošais airsoft veikals piedāvās iespēju iegādāties ne tikai to, bet arī airsoft Latvija formas tērpus, ļaujot gūt maksimāli reālistisku pieredzi spēles laukumā. Tāpat airsoft veikals ir labākā vieta, kur iegādāties munīciju spēlei, un veikala plauktos noteikti atradīsies arī airsoft ieroči gadījumam, ja šī aktivitāte tevi aizrauj tik ļoti, ka vēlies pievērsties tai nopietni – kā komandu sporta veidam.

Viss, kas nepieciešams, ir spēlēt gribētāji. Par visu pārējo parūpēsies airsoft Latvija izklaides parka, piemēram, GUNSnLASERS, instruktori.


7. Krāsu ballīte spēles poligonā
Turpinot runāt par taktiskajām spēlēm un ieročiem, nevar nepieminēt peintbolu kā vienu no aktīvās atpūtas iespējām. Tas ir līdzīgs airsoftam, tikai nedaudz sāpīgāk un krietni netīrāk – ja airsoft ieroči šauj plastmasas bumbiņas, tad peintbola ieroču munīcija ir krāsas bumbiņas. Atšķirībā no airsofta, kur to, ka esi sašauts, vari just tikai tu pats, un uz taviem pleciem gulstas atbildība par godīgu spēli, peintbolā trāpījums būs redzams arī citiem – iespēja samelot, ka tev tomēr netrāpīja ir nulle.

Vēl fakts, ko vajadzētu paturēt prātā, – peintbola bumbiņas atstāj kārtīgus zilumus. Ja turpmākās nedēļas laikā jādodas uz svinīgu pasākumu vai fotosesiju, varbūt peintbola spēli būtu vērts organizēt pēc šiem plāniem?

8. Lāzertags – kariņš, bet bez zilumiem
Ja negribas ķēpāties ar peintbola krāsām un biedē maksimāli reālistiskie airsoft ieroči, bet patīk pašaudīties, tev varētu patikt lāzertags. Šīs spēles šaujamie ne tuvu nav tādi kā airsoft ieroči – lāzertaga šautenēm nav stobra. Tās izskatās kā automāti ar nošķeltu stobru, kura vietā atrodas lāzera lēca. Tāpat šiem ieročiem nav munīcijas un trāpījums nav jūtams – to, ka kāds ir sašauts, parāda ap galvu apliktā lāzera uztvērēju lente. Lāzertags ir lieliska aktivitāte tiem, kas nemīl sāpes, bet grib paspēlēt kariņus kā bērnībā.

Foršākā vieta, kur uzspēlēt airsoft Latvija, peintbolu un lāzertagu, ir GUNSnLASERS atpūtas parki Rīgā – Juglā, Mežaparkā un Šampēterī. Izbaudi aizraujošas spēles kā iekštelpās, tā ārā! GUNSnLASERS ir arī savs airsoft veikals, kur vari iegādāties munīciju spēles vajadzībām. Tāpat airsoft veikals var sagatavot tevi jaunajam hobijam, šeit pieejami arī airsoft ieroči un formas tērpi – viss, kas nepieciešams drošai un aktīvai spēlei. Ienāc GUNSnLASERS mājaslapā, piesaki savu spēli, un tiekamies laukumā!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu