Turaidas muzejrezervāts

Turaidas muzejrezervāts ir populārākais muzejs Latvijā un īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis. Tas ietver Gaujas senielejas dziļo sāngravu dabiski veidotu zemesragu, ko senatnē apdzīvoja Gaujas lībieši.

Muzejrezervāta 58.34 ha lielā teritorija bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem vairāk nekā 1000 gadu garumā, sākot ar 10. gadsimtu. Muzejrezervāts piedāvā pārskata un tematiskās ekskursijas latviešu, angļu, krievu un vācu valodā, kuru laikā kopā ar gidu var iepazīt Tautasdziesmu parku, viduslaiku pili, baznīcu, muižas saimnieciskās apbūves centru, lībiešu kultūras mantojumu un dabas takas. Vēsturi interaktīvi izzināt var, piedaloties izglītojošajās programmās, kas veidotas dažāda vecuma grupām. Muižas smēdē strādā kalējs, kurš piedāvā izkalt laimes pakavu vai monētiņas, un stallī iekārtota mākslinieka darbnīca, kurā, iepriekš piesakoties, var vērot smilšu mākslas izrādes. Turaidas muzejrezervāts 1996. gadā tika nominēts Eiropas muzeju gada balvai un saņēma īpašo atzinības rakstu un zelta piemiņas nozīmi.

Adrese: Turaidas iela 10, Sigulda LV-2150
Tālrunis: +371 67972376, +371 67971402 
Mājaslapa: www.turaida-muzejs.lv, www.tourism.sigulda.lv
E-pasts: turaida.muzejs@apollo.lv
GPS koordinātes: 57.1824567, 24.8480408

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)