Tūrisma informācija

 • Allažu luterāņu baznīca

  Allažu
luterāņu baznīca

  Allažu luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Būvēta 1926. gadā, arhitekts Pauls Kundziņš. Padomju gados baznīcā bija ēdnīca, vēlāk noliktava. Pašlaik baznīca ir pilnībā atjaunota.

 • Allažu dabas takas

  Allažu
dabas takas

  Allažu dabas takās maršruti gida pavadībā piemēroti dažādām apmeklētāju grupām. Tie caurvij "Natura 2000" teritorijas, kompleksos dabas liegumus - Mežmuižas avotus (26 ha), Ezernieku karsta kritenes (60 ha) un dabas liegumu Mazie Kangari (340 ha). Tūrisma objekti atrodas uz privātīpašnieku zemēm.

 • Mores kauju muzejs 

  Mores
kauju muzejs 

  Mores kauju muzejs ir izveidots kā kultūrvēstures, izglītības un tūrisma objekts vietā, kur II Pasaules kara laikā notika sīvas cīņas starp latviešu leģionāriem un padomju armijas karavīriem.

 • Safari parks "More"

  Safari
parks "More"

  Safari parks "More" ir savvaļas dzīvnieku dārzs, kur 170 ha lielā teritorijā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži, pavisam kopā aptuveni 300 dzīvnieki.

 • Mini zoo "Salmiņi"

  Mini
zoo "Salmiņi"

  Mini zoo "Salmiņi" kolekcijā ir apskatāmi strausi un dažādu sugu un šķirņu putni (arī dažas Pasaules Sarkanajā grāmatā iekļautās sugas), Preževaļska savvaļas zirgi, Romanovas aitas un Francijas punduraitiņas, mazie Šetlandes poniji, Peruāņu pundurcūkas, vāveres, valabiji u.c. Tas viss ir izvietots nepilnu 2 ha platībā (ieskaitot...

 • Daudas ūdenskritums

  Daudas
ūdenskritums

  Daudas ūdenskritums ir trešais lielākais ūdenskritums Latvijā, augstums - 2,4 m, platums – 1,5-2,5 m. Dauda jeb Lākturu upe ir Gaujas kreisā krasta pieteka. Upes gultnē atrodami vairāki ūdenskritumi, viens no tiem – Daudas ūdenskritums, kurā ūdens krīt pār Amatas svītas smilšakmeņiem, kuros izveidojies oolītu...