Banner 980x90

Vairums iedzīvotāju uzskata, ka neizdevusies laulība nepilngadīgu bērnu dēļ nav jāsaglabā

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Neizdevusies laulība, arī tad ja tajā ir nepilngadīgi bērni, nav jāsaglabā, uzskata lielākā daļa pētījuma par laulību nereģistrēšanas problemātiku dalībnieku.

Apgalvojumam, ka gadījumā, ja pārim ir nepilngadīgi bērni, tad vecākiem bērnu dēļ jāpaliek laulībā, kaut arī kopdzīve nav izdevusies, piekrituši 18% aptaujāto, savukārt 73% šo apgalvojumu noraidījuši.

Saistībā ar bērnu audzināšanu respondenti kļūst mazāk konservatīvi un biežāk pieļauj laulības izjukšanu, secinājuši pētījuma autori.

Šajā jautājumā viedokļi sievietēm un vīriešiem būtiski neatšķiras - apgalvojumam piekrīt 18% vīriešu, bet nepiekrīt 72%, savukārt no sievietēm apgalvojumam piekrīt 17%, bet noraida - 75% respondentu. Tikmēr atšķirības ir vērojamas starp etniskajām grupām, proti, tikai 15% latviešu pretstatā 25% krievu respondentu piekrīt, ka laulība jāsaglabā bērnu dēļ.

Atsaucoties uz 2008.gadā veiktu līdzīgu aptauju, secināts, ka ir samazinājies to cilvēku skaits, kas uzskata, ka laulība bērnu dēļ būtu jāsaglabā - 2008.gadā tam piekrituši 25% respondentu.

Noskaidrojot domas par laulības saistību ar stabilitāti ģimenē, atklājies, ka 56% vīriešu un 69% sieviešu pilnībā vai drīzāk piekrīt, ka laulība nodrošina stabilitāti ģimenē. Šajā ziņā gan būtiska esot personiskā pieredze, uzsver pētnieki - 40% neprecēto respondentu un tikai 19% precēto respondentu drīzāk vai pilnībā nepiekrīt izteikumam, ka laulība nodrošina stabilitāti. Visvairāk noraidošu viedokļu par šo apgalvojumu bija šķirto respondentu vidū - 44% nepiekrīt, ka laulība ģimenei dotu stabilitāti.

Pētījumu pasūtīja Pārresoru koordinācijas centrs un tā laikā no pagājušā gada 17.augusta līdz 17.septembrim aptaujāti iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 64 gadiem. Aptaujāti iedzīvotāji, kuri dzīvo kopā bez laulības reģistrācijas vismaz 12 mēnešus vai kuriem pēdējo piecu gadu laikā bijusi šāda nereģistrēta kopdzīve vismaz 12 mēnešus. Papildus tam tika veikta 18-64 gadus vecu iedzīvotāju aptauja, kas pie minētās mērķgrupas nepieder.

Kopumā ir veiktas 848 intervijas ar mērķgrupas pārstāvjiem un 1132 intervijas ar personām, kas pie mērķgrupas nepieder.

Pētījuma mērķis bija apzināt laulības nereģistrēšanas iemeslus, identificēt ar laulības nereģistrēšanu saistītus riskus ikdienas dzīvē un no tiem izrietošos tiesiskā regulējuma problēmjautājumus, novērtēt to izplatības biežumu un ietekmi uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)