Vietējās ziņas

 • Atjaunotā Mālpils muižas pils lieliskai atpūtai

  fastestlaps/flickr.com

  Mālpils muižas kungu māja celta 1760. gadā, pateicoties baronam Gustavam Vilhelmam fon Taubem, kuram muižas parkā uzstādīts piemiņas obelisks. Pēc muižas dedzināšanas 1905. gadā toreizējais muižas barons Aleksandrs fon Grote to atjaunoja neoklasicisma stilā ar barokāliem elementiem, kāda tā redzama arī šodien. Muižas pils ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, un tās restaurācija tika noslēgta 2008. gadā.

 • Sudraba auskari ar mirdzošiem Swarovski kristāliem

  Nela Gems ir pašmāju zīmols, kas rada burvīgus sudraba auskarus ar mirdzošiem un skaistiem Swarovski kristāliem dažādās krāsās un izmēros jebkuras sievietes gaumei. 

 • Iesaistoties starptautiskā akcijā, Gūtmaņalu izgaismo zaļā krāsā

  Iezīmējot Siguldu kā tūrisma galamērķi un īpašu vietu pasaules kartē, šogad līdz 17. martam no plkst. 18.00 līdz 23.00 Gūtmaņala tiek izgaismota zaļā krāsā. Iesaistoties starptautiskā "Global greening" projektā un atzīmējot īru nacionālos svētkus, Svētā Patrika dienu, Siguldas novada pašvaldība pievienojusies izgaismošanas iniciatīvai, kurā ik gadu piedalās turpat 300 pasaules slaveni vēsturiski objekti un ikoniskas vietas vairāk nekā 40 valstīs.

 • Rāmavas Depkina muiža –, kur reiz savas dzīves nozīmīgākos gadus pavadījis Garlībs Merķelis2

  shutterstock.com

  Rāmavas (Depkina) muižas kungu māja, kas atrodas Ķekavas novada Ķekavas pagasta Rāmavā, ir skaista koka ēka, kas saglabājusies lieliskā stāvoklī un salīdzinoši nesen atjaunota. Divstāvīgais nams ir klasicisma formās ieturēta ēka ar augstiem bēniņiem; to ieskauj ainavu parks, kurā atrodamas dažas retas koku sugas un neliela upīte. Netālu no kungu mājas atrodas kapsēta, kurā apglabāts viens no agrākajiem muižas īpašniekiem – Garlībs Merķelis.

 • Aktualitātes kravu pārvadājumu nozarē 2021. gada sākumā

  Pēdējā laikā ievērojamas pārmaiņas gan uzņēmējiem, gan kravu pārvadātājiem ir nākušas līdz ar jaunā gada sākšanos, kad Lielbritānija oficiāli turpmāk nav daļa no Eiropas Savienības. Ko tas nozīmē uzņēmējam, kurš regulāri veic pārvadājumus no, uz vai tranzītā caur Lielbritāniju? SIA Vervo mājaslapā ir atrodami dažādi risinājumi, soli pa solim, lai atvieglotu muitas procedūras un turpinātu nodrošināt vienmērīgu un ātru satiksmes plūsmu. SIA Vervo loģistikas speciālisti ir zinoši un ar savām zināšanām labprāt dalās, sniedzot bezmaksas konsultācijas jaunajiem un pastāvīgajiem klientiem.

 • Rīgas pils – Latvijas Valsts prezidenta rezidence

  Ilya Dubovsky/flickr.com

  Rīgas pils – kādreizējās Livonijas ordeņa mestra uzturēšanās vietas – pamati likti 1330. gadā, un tā ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Vairākkārt stipri nopostīta, pils tomēr piedzīvojusi arī ievērojamas pārbūves un paplašināšanas. Rīgas pils atrodas Vecrīgā, Daugavas krastā un ir nozīmīgs Latvijas vēstures un kultūras mantojums.

 • 26. septembrī gaidāms koncerts-tikšanās ar Aivaru Hermani

  Foto: Aigars Lapsa (no "BILŽU BIROJA" arhīva)

  Sestdien, 26. septembrī plkst. 18.00 Ungurmuižā notiks koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.

 • Autovadītāj, neriskē – telefona zvans pagaidīs!

  Cilvēkiem ir dīvaina tieksme darīt to, kas, kā viņi zina, var radīt nepatīkamas sekas un pat nogalināt – dažādās atkarības ir tam labs pierādījums. Arī ieradums lietot mobilo tālruni pie stūres var izraisīt letālas sekas. 

 • Monitoru attīstība: no televizoriem līdz šķidro kristālu displejiem

  Ne tik senā pagātnē daudziem no mums mājās atradās "kārtīgs" datora monitors – tā sauktais CRT (no angļu val. cathode ray tube, kas nozīmē "kineskops" – elektronstaru lampas veids) monitors, kas biezumā sasniedza pat 30 centimetrus un aizņēma pamatīgu daļu no darba galda. Mūsdienās lielākā daļa monitoru ir ārkārtīgi plāni un viegli, bet tajos laikos CRT monitori bija augstākais izgudrotāju sasniegums. Kā mēs esam nonākuši līdz mūsdienu plānajiem datoru ekrāniem un ko pasaule lietoja pirms CRT monitoriem, skaidro informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Capital".   

 • Jaunums – tiešsaistes Basketbola Platforma NextGenBaller

  Latvijā radīta pirmā tiešsaistes basketbola platforma NextGenBaller, kas piedāvā attālinātos basketbola treniņus jebkuram interesentam gan Latvijā, gan visā pasaulē.