Banner 980x90

Puķu želeja – krāšņs akcents caurspīdīgām vāzītēm

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Veikalos esmu redzējusi dažādu krāsu hidroželeju. Kur šādas granulas izmanto? Gunta Kuldīgā

Krāsainās granulas izgatavo no akrila sveķiem, ūdens iedarbībā tās uzbriest, veidojot želeju. Tajā iespraustiem augiem ūdens nav vajadzīgs.

Granulām uzlej 1 l ūdens un astoņas stundas uzbriedina. Iegūto želejveida masu vispirms ievieto sietā un pāris stundu notecina lieko ūdeni. Pēc tam pārliek skaistā, caurspīdīgā stikla traukā.

Šis sintētiskais materiāls lielākoties domāts kompozīcijām, ko izmanto galda rotāšanai. Vajadzētu izvēlēties grieztos ziedus vai telpaugus, ko var audzēt hidroponikā, piemēram, dīfenbahijas, filodendrus, scindapšus, fikusus, spatifīlas, antūrijas, singonijas, monsteras, hlorofītus, aglonēmas. Pirms telpaugus liek augsnes aizvietotājā, to saknes rūpīgi noskalo. Želejā iesprausti grieztie ziedi stingri turas traukā, saņem valgmi un saglabājas svaigi, it kā atrastos ūdenī vai oāzes ķieģelītī.

Tiklīdz želejveida masa sāk saplakt, augus izņem no trauka, pielej ūdeni un atkal uzbriedina, pēc tam izkāš caur sietu. Pēc dažiem mēnešiem sarkanā, dzeltenā, zaļā, zilā, violetā vai rozā želejas krāsa jau būs zaudējusi savu košumu – tad to vajag nomainīt. Nav ieteicams trauku turēt tiešos saules staros, citādi krāsa izbalos ātrāk.

Želejā iestādītie telpaugi nav papildus jāmēslo, jo tās sastāvā jau ir barības vielu šķīdums.

Raksts tapis sadarbībā ar "Latvijas Avīzi".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)