Pašvaldību kūtruma dēļ veterinārajām klīnikām būs iespēja pagarināt būvniecības dokumentācijas sakārtošanu
To paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos "Prasības veterinārmedicīniskās prakses iestādēm un veterinārmedicīniskā pakalpojuma sniedzējiem, to reģistrācijas un reģistrācijas anulēšanas kārtība".
Lēmums skaidrots ar vairāku pašvaldību kūtrumu, neatbildot uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pieprasīto specifisko informāciju.
Kā norādīts Zemkopības ministrijas (ZM) skaidrojumā, patlaban ir spēkā noteikta prasība, ka būvēm un telpām, kurās atrodas veterinārmedicīniskās prakses iestādes, ir jābūt pilnībā nodotām ekspluatācijā, bet attiecīgajai dokumentācijai jābūt sakārtotai līdz šā gada 31.decembrim, pretējā gadījumā tās tiks izslēgtas no PVD reģistra.
Tomēr saistībā ar to, ka valstī nav vienotas informācijas sistēmas, kurā būtu pieejama informācija par ēku nodošanu ekspluatācijā, kā arī ne visām būvvaldēm ir pieejama minētā informācija, PVD, sazinoties ar pašvaldībām, nav varējis iegūt informāciju par būvju nodošanu ekspluatācijā par 64 būvēm, kurās atrodas veterinārmedicīniskās prakses iestādes.
ZM norāda, ka PVD saziņa ar pašvaldībām ir liels slogs, jo daudzos gadījumos pašvaldības atbild novēloti vai vispār neatbild.
Tikmēr Valsts zemes dienests (VZD) plāno gada laikā būvju reģistrācijas informāciju ievietot Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā, tādēļ ir nepieciešams veikt grozījumus noteikumos, līdz VZD būs pilnveidojis valsts kadastra informācijas sistēmu.
Tāpat ZM norāda, ka daudzas veterinārās klīnikas darbojas ēkās, kur dati par īpašniekiem PVD nav pieejami un dienests nevar ietekmēt dokumentācijas sakārtošanu atbilstoši būvniecības normatīvajiem aktiem, tādēļ nepieciešams pagarināt termiņu neatbilstību sakārtošanai, lai veterinārmedicīnisko prakšu īpašniekiem būtu papildu laiks vienošanās panākšanai ar ēku saimniekiem.
Skaidrojumā arī teikts - ņemot vērā, ka 2015.gada 1.jūlijā stājās spēkā jauni nosacījumi par publiskajām ēkām, pārreģistrējot telpu grupas lietošanas veida atbilstību veicamajai darbībai, tiek pārbaudīta arī vides pieejamība. Savukārt vides pieejamības nodrošināšanai daudzām veterinārajām klīnikām nepieciešams veikt pārbūvi, kur projekta izstrādei, saskaņošanai un pārbūvei ir nepieciešami trīs līdz pieci gadi. Tādēļ nepieciešams pagarināt noteikumos noteikto datu aktualizācijas termiņu par pieciem gadiem.
Grozījumi noteikumos attiecas uz 131 ambulatoro un stacionāro veterinārmedicīniskās prakses iestādi un 50 stacionārās veterinārmedicīniskās prakses iestādēm.
Uz sarakstu