Ķuzis: Ik gadu konstatējam divas līdz trīs aizdomīgas policijas amatpersonu deklarācijas
Viņš skaidroja, ka VP strādā ap 7000 cilvēku, un tie visi ir sagradēti grupās pēc korupcijas riskiem. Lai gan dati par šogad izanalizētajām deklarācijām vēl nav apkopoti, iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka ik gadu tiek konstatēti 2-3 tādi gadījumi, kuriem nākas pievērst pastiprinātu uzmanību.
Ķuzis pastāstīja, ka pēc aizdomīgo gadījumu konstatēšanas attiecīgajām policijas amatpersonām tiek pieprasīti papildu paskaidrojumi, bet pēc iepazīšanās ar tiem nereti izrādās, ka tas, kas uz papīra liekas neticams, patiesībā ir atbilstošs īstenībai.
Savukārt, ja rodas pamats uzskatīt, ka VP amatpersona ir pārkāpusi ar deklarēšanu saistīto normatīvo regulējumu, tad par to pienākas administratīvā atbildība, bet, ja parādās aizdomas par notikušiem koruptīviem darījumiem, tad gadījums tiek nodots izmeklēšanai Iekšējās drošības birojā.
Jautāts, vai pēdējā laikā ir bijuši gadījumi, kad pēc neatbilstību atklāšanas valsts amatpersonas deklarācijā VP amatpersona zaudē amatu, Ķuzis atzina, ka ir bijuši gadījumi, kad pēc papildjautājumu saņemšanas VP amatpersona pati iesniedz atlūgumu. Tādās reizēs, ja ir aizdomas par noziegumu, tiek sākta arī izmeklēšana, piebilda VP priekšnieks.
Pēc viņa teiktā, riskantākie amati VP ir tie, kas saistīti ar iepirkumiem un ekonomisko noziegumu izmeklēšanu.
Koncentrējoties tieši uz ekonomisko noziegumu izmeklēšanu, VP arī ir sākusi auditu Rīgas reģiona pārvaldē (RRP), lai noskaidrotu, kā tajā tiek organizēts kriminālpolicijas darbs. Šis audits sākts, ņemot vērā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera iepriekš pausto kritiku par RRP.
Ķuzis cer, ka audita rezultāti ļaus palīdzēt sakārtot darbu, sabalansēt līdzekļus un resursus mērķu sasniegšanā, kā arī "parādīs vājas un stipras vietas". Audits sākts nesen un darbs būšot apjomīgs, tāpēc pagaidām par rezultātiem runāt esot pāragri.
Uz sarakstu