Kučinskis: Norma par minimālo sociālo iemaksu līmeni varētu tikt atcelta
Viņš pieļāva ka šī norma varētu tikt atcelta, ja izdosies atrast vienkāršāku mehānismu, kā ieplānot sociālās iemaksas.
Pašlaik tiekot diskutēts ar uzņēmējiem, ministriju pārstāvjiem, Saeimas komisijās, tiek iesniegti priekšlikumi par izņēmumiem. Premjers norādīja, ka notiks diskusija par šīs normas aizstāšanu ar vienkāršāku un cilvēkiem labāk saprotamu.
Viņaprāt, jauns risinājums varētu tikt atrasts šonedēļ.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš, ministrija piedalās izveidotajā darba grupā Saeimā, tomēr pagaidām lielāka skaidrība par ieceri neesot.
Kā ziņots, lai nodrošinātu vismaz minimālas sociālās garantijas cilvēkiem, kuru atalgojums ir mazāks par minimālo mēneša darba algu, no 2017.gada 1.janvāra noteiks minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni. Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" paredz darba devējam segt starpību līdz noteiktajam obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objektam pat tad, ja darbinieks nestrādā atbilstošu slodzi.
No 2017.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim paredzēts pārejas periods, kad valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs 75% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas. Savukārt no 2018. gada 1.janvāra par katru darba ņēmēju, kuram atlīdzība ir noteikta mazāka par minimālo algu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs jāveic no valstī noteiktās minimālās algas.
Par plānotajām izmaiņām satraukumu jau paudušas nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.
Šonedēļ Saeimas Sociālo un darba lietu komisija konceptuāli atbalstīja papildus izņēmumu iekļaušanu likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kad norma par minimālo sociālo iemaksu līmeni netiek piemērota.
Uz sarakstu