Grūtniecēm no Cēsīm tuvākās slimnīcas ir Valmierā un Siguldā
Internetā pieejamā informācija liecina, ka no Cēsīm līdz Vidzemes slimnīcai īsākais ceļš prasītu 32 minūtes, kamēr no Cēsīm līdz Siguldas slimnīcai tas būtu 39 minūtes ilgs.
Kā aģentūrai LETA skaidroja Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila, iespēja, ka pilnībā varētu tikt slēgta Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļa, nenozīmē, ka grūtniecēm no Cēsīm būs jādzemdē Vidzemes slimnīcā. Vietas izvēle, kur laist pasaulē bērnu, ir katras pašas sievietes ziņā.
Brila norāda, ka Vidzemes slimnīca šobrīd ir līguma slēgšanas procesā ar lokālajām slimnīcām, tostarp Cēsu klīniku, par to, ka, ja kāda profila sniegšana vietējā slimnīcā ir apgrūtināta, tad to uzņemtos Vidzemes slimnīca. Līdzīgi līgumi top arī citviet valstī starp reģionālajām un lokālajām slimnīcām. Tomēr, kad šāda sadarbība būs noslēgta, tas nenozīmētu, ka sievietēm no Cēsu apkārtnes obligāti būtu jābrauc uz Valmieru, lai laistu pasaulē bērnu. Izvēle, kur to darīt, vienmēr ir bijusi pašas mātes ziņā, skaidro Brila.
Taujājot par to, vai arī Vidzemes slimnīca saskaras ar speciālistu trūkumu, Brila atzīst, ka ir grūtības, taču nevienai nodaļai nepastāv slēgšanas risks.
Šobrīd Vidzemes slimnīcā apmācības kursu iziet 23 rezidenti, no kuriem daļa varētu palikt strādāt Valmierā. Slimnīca daļai studentu arī palīdz ar rezidentūras maksas segšanu, ar nosacījumu, ka tie pēc tam kādu laiku strādās Valmierā.
Jau vēstīts, ka uz nenoteiktu laiku būs slēgta Cēsu klīnikas Dzemdību nodaļa.
Nodaļā ir trīs ārstes ginekoloģes-dzemdību speciālistes, kuras strādā gan ambulatori, gan stacionāri, kas nozīmē, ka sievietes strādā diennakts režīmā katru trešo diennakti. Viena no ārstēm saslimusi darba laikā, un šobrīd ārstējas, stāsta klīnikas galvenā ārste Anda Krastiņa. Ar divām ārstēm nav iespējams nodrošināt nodaļas darbību. Jauno dzemdētāju uzņemšana pārtraukta jau 27.oktobrī.
Kā aģentūrai LETA skaidroja Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, aptuveni divu mēnešu laikā Cēsu klīnika varētu pārskatīt tai pieejamās iespējas un lemt par to, vai saglabāt Dzemdību nodaļu. Liepa pieļāva, ka tad tās funkcijas varētu pārņemt Vidzemes slimnīca.
Dzemdību nodaļas slēgšana gan nenozīmētu, ka ginekoloģiskie pakalpojumi Cēsīs vairs nebūtu pieejami. Tieši otrādi, tie būs pieejami un to kvalitāte varētu uzlaboties, saka Liepa.
Cēsīs dzemdību nodaļai ir grūtības atrast ārstus, kas būtu gatavi strādāt gan ambulatori, gan stacionāri, jo šādu speciālistu nemaz nav tik daudz, norāda klīnikas galvenā ārste Anda Krastiņa.
Uz Dzemdību nodaļas slēgšanas laiku, tās speciālisti piesaistīti citām klīnikas ārstniecības nodaļām.
Tuvākās slimnīcas ar dzemdību nodaļām atrodas Siguldā un Valmierā.
Uz sarakstu