Desmit iemesli, kādēļ ir jāizguļas
Uzlabo fizisko formu. Tikai tad, kad būsi labi atpūtusies, tev pietiks spēka fiziskām aktivitātēm. Savukārt, ja spēsi izturēt lielāku fizisko slodzi, tad gūsi sporta jomā panākumus un tas atstās patīkamas pārmaiņas uz tavu izskatu.
Miegs uzlabo atmiņu. Ja students kārtīgi neizgulēsies, visticamāk nākamās dienas eksāmenā nespēs pielietot visas savas zināšanas, jo smadzenes nebūs atpūtušās. Tāpat ir ar pieaugušajiem cilvēkiem – ja ilgstoši gulēsi mazāk par septiņām stundām diennaktī, nespēsi kvalitatīvi koncentrēties darbam.
Miegs samazina depresijas risku. Nakts ir laiks, kad domas no ikdienas priedzes pilnībā spēj atstēgties. Neliedz sev to un centies izgulēties.
Mazinās stress. Ir pierādīts, ka cilvēki, kuri kārtīgi neizguļas, biežāk piedzīvo stresu, jo tā tiek ražots stresa hormons, kurš palielina asinsspiedienu.
Nogurums tikai krājas. Tas nekur nepazudīs. Pat ja ik pēc pāris dienām jūties ļoti moži, ilgstoša neizgulēšanās var draudēt ar izdegšanas sindromu.
Miegs atbaida vīrusus. Zināms ir fakts, ka cilvēki, kuri regulāri labi izguļas, mazāk slimo un neuzņem dažādus vīrusus.
Uzlabo seksuālo dzīvi. Ja nemitīgi būsi nogurusi, no tā cietīs arī tava intīmā dzīve. Savukārt, ja piedomāsi pie tā, ka vairāk laika jāatvēl miegam, tev pietiks spēka un enerģijas arī tuvībai ar mīļoto cilvēku.
Miegs rada pozitīvo enerģiju. Tikai izgulējies cilvēks var būt patiesi priecīgs. Tev taču pašai arī patīk ikdienā satikties ar smaidīgiem cilvēkiem, vai ne?
Iespēja pasapņot. Sapņi, kurus redzam naktīs, var būt skaisti un patīkami. Neliedz sev šo prieku un palutini sevi!
Miegs ietekmē tavu drošību. Un ne tikai tavu! Ja būsi pārāk nogurusi ir bīstami, piemēram, braukt pie auto stūres. Padomā par sevi un saviem līdzcilvēkiem, jo nogurums var kļūt par īstu apdraudējumu.
Raksts tapis sadarbībā ar "Espati.lv".