Astoņi noderīgi ieteikumi rudens un ziemas zābaku iegādei
Ir sācies rudens. Šis ir īstais brīdis, kad mēs sākam domāt par gadalaikam piemērotu savas garderobes atjaunināšanu. Un viens no galvenajiem elementiem tajā ir apavi – rudens un ziemas zābaki. Kā izvēlēties labākos un piemērotākos rudens un ziemas zābakus? "Espati.lv" piedāvā tev astoņus ieteikumus, kas palīdzēs neapjukt lielajā veikalu piedāvājumā, un izvēlēties tieši to, kas tev nepieciešams!
Astoņi noderīgi ieteikumi rudens un ziemas zābaku iegādei
Ādas zābaki – kā meklējot savus šī rudens un ziemas zābakus, saprast, vai tie tiešām gatavoti no īstas ādas? Pirmais variants, protams, ir lūkoties pēc zābaku iepakojuma – uz kastes noteikti jābūt informācijai par to, no kāda materiāla apavi gatavoti. Taču papildus tam, ieteicams zābaku ādas kvalitāti pārbaudīt arī pašai. Kā to izdarīt? Agrāk gana iedarbīgs ieteikums bija vadīties pēc smaržas, taču mūsdienās ar ķīmiski radītu smaržu palīdzību ražotājs jebkuram materiālam var likt smaržot pēc ādas! Vislabākais veids ir zābaka materiālu nedaudz pastiept – īsta āda ir elastīga un viegli padodas, mākslīgā tāda nebūs. Otra pazīme – īsta āda, paturot to rokās, labi uzņem tavu siltumu un kļūst silta, mākslīgā āda to nespēj.
Zamšādas zābaki – tieši tāpat, kā izvēloties gludās ādas zābakus, arī izvēloties zamšādas zābakus, ieteicams pārliecināties par materiāla kvalitāti. To pārbaudīt ir visai viegli – ietiecams vadīties pēc savas taustes! Īsta zamšāda ir ar blīvu un īsu šķiedru, mākslīga zamšāda parasti ir pūkaināka un mīkstāka. Protams, jebkuri zamšādas zābaki prasa ļoti rūpīgu kopšanu, un par to noteikti ir vērts atcerēties, pirms šādi zābaki tiek iegādāti. Ja tava ikdiena saistīta ar aktīvu pārvietošanos pa pilsētas ne vienmēr sakoptajām ielām, iespējams, zamšādas zābaki, sevišķi gaišā tonī, nebūs tev piemērotākā zābaku izvēle!
Zābaki ar kažokādas elementiem – kā atšķirt labu kažokādu no sliktas? Ieteikums ir vienkāršs, taču to realizējot, pārliecinies vai veikala pārdevējs nestāv tev aiz muguras! Sliktu kažokādu no labas var atšķirt to nedaudz paraustot – sliktas kažokādas matiņus viegli izraut, laba kažokāda tik viegli nepadodas. Laba kažokāda, protams, garantē to, ka tavi iegādātie ziemas zābaki saglabās savu skaisto izskatu līdz pat pavasarim, nekļūstot noplukuši un savēlušies.
Zābaku zole – aplūkojot zābaku zoli, jāpievērš uzmanība vairākām lietām. Pirmā ir zoles materiāls – ja tā sastāva pamatā ir kaučuks vai gumija, tā būs elastīga un viegla. Otrkārt, jāpārbauda zoles reljefs, kas ir visbūtiskākais ziemas zābakiem – jo tas izteiktāks, jo mazāk zābaki slīdēs, un otrādi. Noteikti atsakies no ziemas zābakiem, kuru zoles ir pilnīgi gludas! Treškārt, būtisks ir zoles biezums – jo zole biezāka, jo siltākas būs tavas kājas! Tas, protams, nenozīmē to, ka tev šoziem obligāti jāpārvietojas ar platformas apaviem, tomēr arī tādus zābakus, kuriem zole ir vien pāris milimetrus bieza, pirkt nav ieteicams – pēdas sals! Un noteikti neaizmirsti pievērst uzmanību arī tam, kā zole ir piestiprināta pie paša apava – ja redzi, ka līmējuma vieta kaut kur nāk vaļā, tad zini – šie tomēr nebūs tavi šīs sezonas zābaki!
Zābaku papēdis – ja iegādājies ziemas zābakus ar papēžiem, tad neaizmirsti pārbaudīt arī tos! Ideālā gadījumā tie nav gluži spici, bet vairāk stabili, turklāt arī tiem ir reljefs, kas pasargā no slīdēšanas. Nereti ziemas zābaku papēžos ir iestrādāta speciāla bremzīte, kas ļaus tev vēl stabilāk justies arī sniega un ledus laikā. Ja tava ikdiena saistīta ar aktīvu pārvietošanos pa pilsētas ielām, noteikti izvairies no pilnīgi gludiem papēžiem un tādiem, kas negarantē stabilitāti.
Zābaku oderējums – aplūkojot zābaku oderi, pirmkārt, vēlams pievērst uzmanību tās krāsai – vēlams, lai odere būtu kādā neitrālā krāsā, jo košās oderes nereti mēdz krāsot tavas zeķes un kājas! Otrkārt, pārbaudi oderes biezumu – jo vairāk laika plāno ar šiem zābakiem pavadīt ārā, jo oderei jābūt siltākai un otrādi. Vērtīgi ir pievērst uzmanību oderes atrašanās vietai, jo nereti zābakiem tiek oderēts stulms, bet svarīgākā vieta – pirkstu rajons palikuši bez oderes! Tādus zābakus nav ieteicams izvēlēties, jo tieši pirksti taču ir tie, kas mums ziemā salst visvairāk, vai ne?
Rāvējslēdzējs – ja zābaki, kurus esi nolēmusi iegādāties, ir aizdarāmi ar rāvējslēdzēju, tad tā ir lieta, kuru noteikti ir vērts kārtīgi pārbaudīt! Saplīsušu zābaku rāvējslēdzēju noteikti ir sarežģītāk nomainīt, kā saplīsušu svārku rāvējslēdzēju. Nekautrējies pirms zābaku iegādes rāvējslēdzēju kārtīgi izmēģināt un neaizmirsti to izdarīt abu kāju zābakiem! Ja rāvējslēdzējs kaut nedaudz ķeras, tad ieteicams prasīt pārdevējai citu apavu pāri!
Zābaku ērtums – vecā labā patiesība par kārtīgu zābaku mērīšanu veikalā, ir spēkā joprojām. Pirms zābaku iegādes noteikti nebaidies zābakus uzmērīt un kārtīgi izstaigāties pa veikalu. Neaizmirsti par to, ka zābaki vienmēr jālaiko ar tāda biezuma zeķi kājās, kādu vilksi arī ikdienā! Ja jau veikalā jūti, ka zābaki ir kādā veidā neērti, nepērc tos, jo pārdevējas apgalvojumi, ka ar laiku zābaki ievalkāsies, var arī nepiepildīties! Un, protams, saglabā pirkuma čeku, kā arī painteresējies par garantiju, ko ziemas zābakiem piešķir nu jau lielākā daļa apavu veikalu!
Raksts tapis sadarbībā ar "Espati.lv".