Aptauja: Gandrīz 25% Latvijas iedzīvotāju neietekmē pāreja uz vasaras laiku
Tajā pašā laikā 21% atklāj, ka laika maiņa darba kvalitāti ir padarījusi produktīvāku. Pavisam kopā aptaujā piedalījās 679 respondenti.
20% respondentu atzīst, ka neizgulēšanās dēļ zudusi darba produktivitāte, līdz ar to pulksteņa pagriešanu par vienu stundu uz priekšu vērtē negatīvi. Tas liecina, ka ikkatram piektajam aptaujātajam ir nepieciešams laiks, lai pierastu pie jaunās situācijas. "Jāņem vērā, ka katrs cilvēks individuāli uztver pāreju uz vasaras laiku," komentē cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs. "Darba devējam būtu nepieciešams ņemt vērā, ka pāris dienas pēc pārejas uz vasaras laiku, var samazināties darba efektivitāte, taču tā ir novērojama tikai īslaicīgi. Šādos brīžos ir svarīgi saglabāt pozitīvismu un uzmundrināt vienam otru, piemēram, pie rīta kafijas tases, lai darbi rit uz priekšu."
Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek kopš 1981. gada. Sabiedrībā pēdējo gadu laikā aktualizējušās sarunas par pārejas nepieciešamību. Arī šī gada sākumā Saeima saņēma iniciatīvu, kas ieteica atcelt pāreju uz vasaras un ziemas laiku. Tomēr iniciatīva tālākai izskatīšanai netikta nodota.
Nav noslēpums, ka pāreja uz vasaras laiku var radīt īslaicīgus miega traucējumus, nogurumu, depresīvu noskaņojumu, kā arī izraisīt citus simptomus. Tomēr pavasara saule rada smaidu un prieku, kā rezultātā cilvēki spēku atgūst.