Banner 980x90

Ziemas jakas pildījums – ko izvēlēties?

Apskatot ražotāju piedāvāto ziemas jaku un mēteļu piedāvājumu, īpaša uzmanība jāpievērš pildījuma materiālam. Galvenokārt tas ir poliamīds un poliesters, sintētiskās dūnas, bet dārgākos modeļos aizsardzību no aukstuma nodrošina pīles un zoss dūnas. Laiks uzzināt par šo materiālu īpašībām un priekšrocībām!

Poliamīds

Poliamīds ir paši izplatīta, elastīga sintētiskā šķiedra, kas pazīstama arī kā neilons. Poliamīda audums ir ūdensnecaurlaidīgs un var izturēt berzi, skrāpējumus, tas strauji neizdilst, taču to var sabojāt skābes un saules gaisma. Poliamīda materiālu parasti izmanto apakšveļai, virsdrēbēm un sporta apģērbam. Izstrādājumi no šīs šķiedras ātri žūst, ir viegli gludināmi, kā arī saglabā formu.

Apģērbu ražošanā izmanto smalkus poliamīda pavedienus, tāpēc audumi pēc taustes ir patīkami. Vēl poliamīda šķiedra ir elastīga, tādēļ apģērbi ir mazburzīgi.

Visizplatītākais ziemas apģērbs, kas satur poliamīda šķiedru, ir mētelis, veste un jaka. Hūdiji no poliamīda šķiedras arī ir vieni populārākajiem ziemas apģērbiem. Pievērsiet uzmanību krāsām – tās ir lieliskas! Pildījumā poliamīds nav tik siltumu izolējošs kā poliesters, jo šķiedra paredzēta valkāšanai kā ārējais slānis, kas atgrūž ūdeni un mitrumu.

Poliesters

Vispopulārākais sintētiskais pavediens, kas tiek izmantots apģērbu ražošanā. Šķiedras ir elastīgas, plastiskas un ļoti izturīgas. Gan poliamīda, gan poliestera sintētiskās šķiedras ir nodilumizturīgas; tās mitrumu absorbē, bet neuztur, tādējādi tās ir piemērotas mitruma novadīšanai no apģērba. Poliestera apģērbs vēsā un mitrā laikā ir silts, komfortabls, viegls, ūdens necaurlaidīgs.

Zemās temperatūrās poliesters saglabās siltumu labāk nekā poliamīds. Slāņojot apģērbu, poliesters parasti tiek izmantots kā pamatslānis, jo tas ir vairāk izolējošs nekā citi audumi, turklāt tas ir elpojošs un neveicina svīšanu.

Populārās parkas ir izgatavotas no ūdensizturīgām šķiedrām. Parasti parku virsējais slānis ir no poliestera vai neilona, ​​savukārt pildījums var būt no sintētiskām vai dabīgām dūnām.

Sintētiskas dūnas

Sintētiskās dūnas ir vieglas poliestera šķiedras, pārklātas ar plānu silikona kārtu. Apģērbs ar šāda veida pildījumu nezaudē siltumizolācijas īpašības pat pēc saskares ar mitrumu, tas arī ātri izžūst. Turklāt sintētiskās dūnas ir antialerģiskas, izturīgas pret pelējumu, un apģērbs ir daudz vienkāršāk uzturams, salīdzinot ar tā dabisko ekvivalentu.

Dabīgas dūnas

Dūnu jakas, pateicoties dabiskam pīles vai zoss dūnu pildījumam, aukstajā sezonā nodrošina maksimālu komfortu. Dūnu spēja saglabāt siltumu izskaidrojama ļoti vienkārši – ūdensputni bargās ziemas pavada ārā, un to spalvas evolūcijas gaitā ieguvušas spēju saglabāt siltumu pat ļoti zemā gaisa temperatūrā.

Izcilas siltumizolējošās īpašības ir dūnu apģērba būtiskā atšķirība. Ne velti dūnu mēteļus un jakas izvēlas visi tie, kuri bauda dabu, sporto vai strādā zemās temperatūrās. Dūnas ir vieglas, tāpēc šādās drēbēs ir ērti kustēties, bet augstās gaisa caurlaidības dēļ dūnu jakā nevar sasvīst pat intensīvas fiziskas slodzes laikā. Dūnu jakas iespējams salocīt līdz pavisam kompaktam izmēram, un jaka pēc tam viegli atgūst iepriekšējo formu. Šāds apģērbs ir ilgmūžīgs un īpaši kvalitatīvs.

Zināšanai zosu spalvas ir termāli efektīvākas nekā pīļu spalvas.

Jāņem vērā, ka dūnu pildījuma termospējas zūd, ja tas samirkst. Tāpēc, izvēloties dūnu jaku, pārliecināties, lai tās virsējais slānis būtu no ūdensizturīga materiāla. Tāpat īpaša uzmanība jāpievērš dūnu jaku kopšanai – tās ieteicams tīrīt tikai ķīmiski un nav vēlams mazgāt veļas mazgājamā mašīnā. Mazgājot dūnu jaku mājas apstākļos, ir risks, ka dūnas pilnībā neizžūs, salips un vairs nepildīs savu pamatuzdevumu.

Tuvojoties gada vēsajai sezonai, aicinām apskatīt jaunākos ziemas jaku un mēteļu modeļus 220.lv piedāvājumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu