Lēdurgas Dendroparks un Mudurgas Lielais akmens

Lēdurgas Dendroparks dibināts 1973. gadā dārznieka Arvīda Janitēna vadībā. Augu daudzveidības ziņā dendroparks ir viens no bagātākajiem Latvijā - apmēram 10 ha platībā ieaudzēti ap 1000 dažādu sugu un varietāšu dekoratīvo koku un krūmu.

Parkā labi iejutušies arī tropisko un subtropisko apgabalu augi. Parka teritorijā atrodas arī Mudurgas Lielais akmens, kas ir 2,05 metrus augsts, 4,3 metrus garš, tā perimetrs ir 13 metri un tilpums 14 km³. Kopš dibināšanas gadu gaitā Lēdurgas Dendroparks kļuvis par dabas un kultūrvēsturisku aizsargājamu objektu. To apmeklē tūkstoši bērnu un pieaugušu tūristu un interesentu. Šeit atrodams neizsmeļams materiāls kokaugu pētniekiem, jo Lēdurgā sekmīgi aug un pārziemo daudz Ziemeļvidzemē neizturīgu kokaugu sugu un šķirņu.

Adrese: Lēdurgas Dendroparks, Lēdurgas pagasts, Krimuldas novads, LV-4012
Tālrunis: +371 25549747
Mājaslapa: www.ledurgasdendroparks.lv
E-pasts: info@ledurgasdendroparks.lv
GPS koordinātes: 57.313229, 24.765828 (Lēdurgas Dendroparks)

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)