Septembra beigās Turaidas muzejrezervātā notiks lībiešu diena skolēniem "Ko stāsta ūdensputns?"

Rīga, 12.sept., LETA. Septembra beigās Turaidas muzejrezervātā notiks lībiešu diena skolēniem "Ko stāsta ūdensputns?", aģentūru LETA informēja Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.

Katru gadu septembra pēdējā nedēļā Turaidas muzejrezervātā tiek organizēta lībiešu diena skolēniem, kurā tiek stāstīts par Latvijas otru pamattautu - senajiem Turaidas iedzīvotājiem - lībiešiem.

Šogad lībiešu diena skolēniem Turaidā tiek rīkota 27.septembrī no plkst.10 līdz 15, kuras laikā skolu klases aicinātas piedalīties interaktīvā izglītojošā programmā "Ko stāsta ūdensputns?".

Senais ūdensputns, kura atveidojums rotaslietās sudrabā un bronzā redzams muzejrezervāta ekspozīcijās, dažādos aspektos Gaujas lībiešiem ir bijis īpašs nozīmīgs. Programmā līdzdarbojoties, skolēni iepazīs lībiešu vēstures stāstus caur mītiskā ūdensputna vēstījumu. 

Smilšu animācijas filmā tiks rādīts somugru mīts par pasaules radīšanu, tiks pētīti senie piekariņi un amuleti, dabā klausītas putnu balsis, dziedātas dziesmas lībiešu valodā, noskaidrots, kas ir "tšītšōrlinkist," un kurš ir īstais laiks putnu dzīšanai. Katram būs iespēja izgatavot no dabas materiāliem arī savu īpašo ūdensputnu un vest līdzi uz mājām, stāstīja Skuja. 

Programma vairāk piemērota 1.- 6.klašu skolēniem, īpašs piedāvājums arī pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupiņu audzēkņiem.

Visu dienu būs iespēja kopā ar muzeja gidu arī doties ekskursijā "Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē" un iepazīt citas Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas.