Banner 980x90

Savirzes regulēšana – kad un kāpēc tā jāveic?

Laba automašīnas vadāmība un droša atrašanās uz ceļa ir būtiska ikvienam autovadītājam. Lai uz ceļa justos droši jebkādos laikapstākļos, ar labām auto riepām vien nepietiek, jo tikpat svarīga ir pareizi noregulēta savirze. Tā nodrošina automašīnas vadāmības uzlabošanos, kā iespaidā samazinās bremzēšanas ceļš un auto stabilāk turas uz ceļa. Savirzes regulēšanas rezultātā auto riepas kalpo daudz ilgāk, kā arī neveidojas nevienmērīgi nodilis riepu protektors, kas var ietekmēt braukšanas drošību. 

Kad jāregulē savirze?

Savirzes jeb riteņu ģeometrijas regulēšanas procesā tiek pārbaudīts, vai automašīnas riteņu novietojums ir horizontāli pret braukšanas virzienu un vertikāli pret ceļa segumu. Tas ir process, ar kuru vismaz divas reizes gadā nākas saskarties ikvienam autovadītājam, jo visbiežākais savirzes regulēšanas cēlonis ir sezonālo riepu maiņa. Tātad savirzi ir ieteicams pārbaudīt, mainot gan ziemas, gan vasaras riepas, un jo īpaši svarīgi tas ir, gatavojot savu auto ziemas sezonai, kad braukšanas apstākļi ir sarežģītāki. Kā arī ziemas riepas kalpo ilgāk, ja riteņu ģeometrija ir noregulēta, jo, pateicoties to mīkstākam gumijas sastāvam, tās dilst ātrāk. Tāpat auto savirzes regulēšanu ir nepieciešams veikt pēc tādiem auto remontdarbiem kā stūres iekārtas un ritošās daļas remonta. 

Kāpēc jāveic savirzes regulēšana?

Savirzes regulēšana ir nepieciešama ne tikai tāpēc, lai auto uz ceļa turētos droši un stabili, bet pareizi noregulēta savirze nodrošina arī vienmērīgu riepu nodilšanu, kas ļauj kalpot tām paredzēto laiku. Vēl viens svarīgs un šobrīd ļoti aktuāls ieguvums no atbilstoši noregulētas savirzes ir samazināts degvielas patēriņš samazinātās rites pretestības dēļ. Kā arī neveidojas ritošās daļas defekti, jo, pateicoties savirzes regulēšanai, samazinās slodze, kas palīdz šādā veidā ietaupīt līdzekļus, kurus būtu nepieciešams ieguldīt nodilušajās auto detaļās. Šis ir viens no populārākajiem remonta pakalpojumiem, jo rūpējas par auto drošu atrašanos uz ceļa.

Kā zināt, ka nepieciešama savirzes regulēšana?

Savas automašīnas tehniskajam stāvoklim jāseko līdzi regulāri, lai uz ceļa neriskētu ne ar savu, ne citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Ikdienā pārvietojoties pa nevienmērīgu ceļa segumu, tiek izraisītas savirzes problēmas. Uz to, ka būtu nepieciešams pārbaudīt automašīnas riteņu ģeometriju, var norādīt dažādas pazīmes, un viena no tām ir – braukšanas laikā rodas sajūta, ka auto tiek vilkts uz vienu pusi. Arī tas, ka uz stūres ir sajūtamas vibrācijas vai to ir grūti pagriezt, norāda, ka savirze varētu būt nenoregulēta. Nenoregulētai savirzei ir arī vizuālas pazīmes, un uz to var norādīt lielāks protektora nodilums riepas iekšējā vai ārējā malā. Līdz ar to ir svarīgi reaģēt uz dažādām auto vadīšanu apgrūtinošām pazīmēm, jo savlaicīgi nenoregulēta savirze var būtiski ietekmēt automašīnas drošību uz ceļu, kā arī pasliktināt tās tehnisko stāvokli.

Kur veikt riteņu savirzes regulēšanu?

Lai veiktu savirzes regulēšanu, ir nepieciešama speciāla iekārta, tāpēc ne visos auto servisos šāds pakalpojums ir pieejams. “Riepu garāža” piedāvā ne tikai iegādāties sev piemērotākās auto riepas, bet sniedz arī savirzes pārbaudes un regulēšanas pakalpojumus. 

Rīgā – Ganību dambī 25e, Lubānas ielā 129d un Brīvības gatvē 401c – pieredzējuši meistari ar pastāvīgi kalibrētām iekārtām un atjaunotām programmām veic savirzes regulēšanu un garantē klientiem augstākās kvalitātes darbu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu