Gerhards pasniedz Zilā karoga balvu labākajām Latvijas peldvietām un jahtu ostām
"Man ir liels gandarījums, ka Latvijā arvien vairāk pašvaldību ne tikai domā, bet arī aktīvi rīkojas, lai padarīt apkārtējo vidi tīrāku gan Latvijas iedzīvotājiem, gan arī viesiem. Turklāt katru gadu Zilā karoga balva labākajām Latvijas peldvietām tiek piešķirta pašvaldībām, kas pārstāv nevis vienu Latvijas reģionu, bet kopumā visu valsti. Esmu gandarīts, ka Latvija, pasniedzot kopumā 19 Zilā karoga sertifikātus, joprojām ir līderis šajā ziņā gan Baltijas valstīs, gan Baltijas jūras reģionā," atklājot Zilā karoga pasniegšanas pasākumu uzsvēra ministrs.
2016.gadā Zilā karoga balvas tika pasniegtas 17 peldvietām un 2 jahtu ostām: Saulkrastu centra pludmale, Ventspils pilsētas pludmale; Liepājas Dienvidrietumu pludmale; Liepājas pludmale Pie stadiona; Liepājas Beberliņu pludmale (iekšzemes); Engures Abragciema pludmale; Kuldīgas Mārtiņsalas pludmale (iekšzemes); Jūrmalas Bulduru pludmale; Jūrmalas Dubultu pludmale; Jūrmalas Dzintaru pludmale; Jūrmalas Majoru pludmale; Jūrmalas Jaunķemeru pludmale; Jēkabpils Radžu pludmale (iekšzemes); Daugavpils Centra pludmale (iekšzemes); Daugavpils pludmale Stropu vilnis (iekšzemes); Rīgas Vakarbuļļu pludmale; Limbažu Lielezera pludmale (iekšzemes).
Jahtu ostas: Liepājas jahtu osta; Pāvilosta Marina.
Nacionālā žūrija sertifikātu piešķīra arī Rīgas Rumbulas, Rīgas Vecāķu un Jūrmalas Kauguru pludmalēm.
Lai pretendētu uz Zilā karoga balvas iegūšanu, ir jānodrošina izvirzītie 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.
Zilā Karoga mērķis ir veicināt piekrastes teritoriju ilgtspējīgu attīstību ar augstu ūdens kvalitātes, drošības, vides apsaimniekošanas un pārvaldes standartu, kā arī vides izglītības iniciatīvu palīdzību.
Latvijā Zilā karoga programmu realizē kopš 1998.gada, pirmais Zilais karogs tika pasniegts 1999.gadā Ventspils pludmalei.