Eksperti: Gaidas par provokācijām 16.martā šoreiz bija krietni lielākas par iznākumu
Gaidas par provokācijām 16.martā šogad bija krietni lielākas par kuslo iznākumu, Latvijas Radio diskusijā pirmdien, 16.martā, secināja uzaicinātie eksperti.Vērtējot to, kā pirmdien noritēja leģionāru atceres dienas pasākumi Rīgas centrā, eksperti uzsvēra, ka šis gads bijis viens no mierīgākajiem, ja ne pats mierīgākais. Eksperti uzsvēra, ka pēdējās kritiskās situācijas bija aptuveni pirms diviem gadiem, bet šogad viss lielā mērā pagājis bez starpgadījumiem.
Minētās gaidas pastiprinājusi gan Drošības policijas veiktā notikuma dramatizācija, gan arī ārpolitiskie notikumi Krievijā un Eiropā, norādīja eksperti.
Klātesošie norādīja, ka šogad īpaši klusa bija antifašistisko organizāciju darbība, kura līdz šim bija krietni pamanāmāka. Eksperti pauda, ka viņu darbību varētu ietekmēt notikumi Ukrainā, kā arī Krievijas politiskais kurss. Antifašisti šogad kļuvuši uzmanīgāki, kam par iemeslu varētu būt nevēlēšanās būt saistītiem ar pašreizējo Krievijas politisko virzību, kas plaši izmanto fašistu un antifašistu definīcijas. Tādēļ Latvijas antifašistu vidū varētu valdīt apmulsums, uzsvēra eksperti.
Arī Krievijas politika, Borisa Ņemcova slepkavība varētu kalpot tam, ka šogad pasākumi pie Brīvības pieminekļa noritējuši bez saspīlējumiem. Latvijas Universitātes asociētais profesors Ojārs Skudra sacīja, ka "vēl viena tāda slepkavība un šie cilvēki apklustu pavisam".
Raidījumā piedalījās žurnālists, "Eiropas krievu kustības Latvijā" dibinātājs Igors Vatoļins, Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš, politologs, Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Ojārs Skudra, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns un sociologs ,"Latvijas faktu" direktors Aigars Freimanis.
Pilseta24.lv jau vēstīja, ka vismaz 1000 cilvēku devās gājienā uz Brīvības pieminekli, lai pieminētu leģionārus. Uz sarakstu