Augusta sākumā Turaidas muzejrezervātā bērni varēs uzzināt par dažādiem amatiem

Rīga, 18.jūl., LETA. Augusta pirmajā svētdienā Turaidas muzejrezervāts aicina ģimenes ar bērniem uz izzinošiem svētkiem, kuros varēs uzzināt par dažādiem amatiem, aģentūru LETA informēja Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.

4.augustā no plkst.15 līdz 18 svētkos "Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!" lieli un mazi aicināti iepazīt Turaidas muižas saimniecisko centru, senos muižas amatus un jauno ekspozīciju "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis" atjaunotajā muižas Klaušinieku mājā.

Visu svētku laiku radošās darbnīcās varēs noskaidrot, kādi darbinieki muižā strādājuši, uzzināt, ko darījis kokamatnieks, klētnieks, skroderis, zivkungs, vešeriene, istabmeita un skolmeistars, kā arī iemācīties kādu viņu amata prasmi un salīdzināt senos arodus ar mūsdienu profesijām. Apmeklētājus sagaidīs muižas pārvaldnieks, kurš ar spēles elementiem rosinās bērnus kļūt par kādu no muižas darbiniekiem un izmēģināt darīt viņu amata darbus, stāstīja Skuja.

Ģimenes varēs doties īpašās ekskursijās ekspozīcijā "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis", kurā veidots stāsts par zemnieka ceļu no klaušinieka statusa līdz savas valsts dibināšanai.

Ekspozīcijai ir trīs telpiskas sadaļas: "Klaušinieks", "Saimnieks", "Pilsonis", kurās vēstījuma pamattēmas ir: "Brīvība - Cīņa par brīvību"; "Zeme un darbs"; "Valstiskuma ideja - valsts"; "Izglītība un kultūra"; "Dzimta, ģimene un sadzīve". Tās vijas cauri visām trim sadaļām, kurās atklāti 35 vēstures stāsti.

Ekspozīciju papildina sajūtu gleznas, animācijas filmas, videostāsti un digitālās programmas, kā arī otrajā stāvā iekārtota interaktīva izziņas telpa bērniem. Ekspozīcija ir mākslinieciski un interaktīvi bagāta, tāpēc tā ir saistoša gan lieliem, gan maziem. Speciāli šim pasākumam tiek veidota arī nodarbība "Kas ir klaušinieks?".