"Augstsprieguma tīkla" apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 2,9%

Rīga, 5.sept., LETA. Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 88,116 miljoni eiro, kas ir par 2,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 10% un bija 4,174 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija. 

Tostarp "Augstsprieguma tīkla" ieņēmumi no elektroenerģijas pārvades tīkla pakalpojumiem bija 36,425 miljoni eiro, kas ir 41% no visiem ieņēmumiem, savukārt 43% veido ieņēmumi no AS "Latvijas elektriskais tīkls" par realizētajiem pārvades aktīvu pārbūves un jaunbūves darbiem.

"Augstsprieguma tīkla" peļņa pārskata periodā bija 4,174 miljoni eiro, kas ietver saņemtās dividendes no AS "Conexus Baltic grid" 4,101 miljona eiro apmērā. 

Finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2019.gada pirmajā pusgadā lietotājiem pārvadītas 3009 gigavastundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 1% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Šogad "Augstsprieguma tīkls" plāno turpināt 2017.gadā sākto saimnieciskās darbības procesu efektivitātes pilnveidošanu un izmaksu optimizāciju.

2018.gada pirmajā pusgadā "Augstsprieguma tīkla" apgrozījums bija 85,648 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 4,639 miljoni eiro.

"Augstsprieguma tīkls" ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. "Augstsprieguma tīkls" pieder valstij.