Aptauja: uzvedība pie ūdens un ugunsdrošība – vislielākais risks bērnu drošībai
Otra būtiskākā pēc vecāku domām ir ugunsdrošība (86%), savukārt puse Latvijas bērnu vecāku jeb 48% atzīst, ka bērniem ir svarīgi zināt, kā rīkoties, sastopoties ar svešiem suņiem.
Prasmi orientēties mežā kā lietderīgu norādījuši 17% Drossirdis.lv un Snapshots respondentu, pie kam šo prasmi par būtiskāku uzskata tieši bērnu tēvi (22% pret 16% sievietēm), savukārt mammas piešķir lielāku bīstamību saskarsmei ar suņiem, šo prasmi par būtisku norādījušas vairāk nekā puse - 53% sieviešu (pret 42% vīriešu). Daudz mazāku nozīmi bērnu vecāki piešķir bērnu izglītošanai par pirmās palīdzības sniegšanu, šo prasmi kā svarīgu atzīmē vien desmitā daļa bērnu vecāku (12%).
"Kopumā pozitīvi ir tas, ka vecāki nopietni attiecas pret bērnu izglītošanu izdzīvošanas prasmēs – tikai 3% domā, ka bērns sākumskolas vecumā vēl nav gatavs drošības iemaņu apguvei. Mūsu pieredze, organizējot bērnu drošības apmācības, apliecina - bērni vecumā no 8 līdz 14 gadiem ir zinātkāri, enerģiski un ar patiesu interesi iesaistās darbībā. Šajā vecumā bērniem ir bagāta iztēle, un notikumi, kurus viņi paši ir piedzīvojuši un izjutuši, iemaņas, kādas apguvuši, paliek atmiņā uz visu dzīvi," uzsver bērnu drošības nometņu Drossirdis.lv vadītājs Alens Dzenis.
Drošības nometnēs bērni praktiskā ceļā apgūst ugunsdrošību, pirmās palīdzības sniegšanu, orientēšanos mežā, drošu saskarsmi ar suņiem, kā arī citas savai drošībai svarīgas iemaņas. "Mūsu vasaras nometnēs uzsvars ir uz apmācību caur praktisku darbību, kad katrs bērns pats izjūt piedzīvojumu garšu, iemācās savstarpēji sadarboties un rīkoties nedaudz atšķirīgās no ikdienas situācijās, vienlaicīgi arī iemācoties dzīvē noderīgas praktiskas lietas," stāsta Drossirdis.lv vadītājs.
"Omnicom Media Group" interneta aptauja Snapshots veikta no 16. līdz 23.maijam. Aptaujas izlase veidota proporcionāli Latvijas sociāli demogrāfisko grupu īpatsvaram, lai attiecīgās sociālās grupas izlase būtu pārstāvēta reprezentatīvi un atbilstoši dažādiem sociāli demogrāfiskajiem raksturlielumiem. Aptaujā brīvprātīgi piedalījās 737 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem.