5 faktori, kas jāņem vērā, izvēloties mehānisko klaviatūru

Klaviatūra ir katra mūsdienīga cilvēka ikdienas sastāvdaļa. Ik dienu to izmantojam stundu no stundas, lai rakstītu e-pastus, projektus, pieteikumus, sociālo tīklu ierakstus, komentārus un tā tālāk. Citi savukārt klaviatūru izmanto vēl funkcionālāk – saīsinājuma taustiņi palīdz paveikt konkrētas darbības ātrāk un ērtāk, piemēram, montējot video vai spēlējot datorspēli. Līdz ar to īstās un piemērotākās klaviatūras atrašana ir svarīgs solis ceļā uz efektīvu darbu. Lasi rakstu un uzzini vairākus padomus, kā izvēlēties klaviatūru!

Kādam darbam klaviatūra būs paredzēta?
Pirms tastatūras iegādes ļoti svarīgi ir saprast, kā tā tiks lietota. Ja mehāniskā klaviatūra ir paredzēta lieliem rakstīšanas darbiem, tad noteikti nepieciešams padomāt par ergonomisku tastatūru. Ja ar to paredzēt spēlēt datorspēles, jāpievērš uzmanība taustiņu novietojumam un jāmeklē klaviatūras, kas ir paredzētas tieši šim mērķim. Ja ikdienas darbs paiet, vadot datorā dažādus ciparus, noteikti jāizvēlas klaviatūra ar cipartastatūru.

Mehāniskās klaviatūras taustiņu piesitiens
Ir dažādi veidi, kā darbojas taustiņi. Lietotājam nav tik svarīgi zināt, kādas uzbūves taustiņi viņa mehāniskajai klaviatūrai ir, bet ir svarīgi sajust, kurš veids patīk labāk. Tā kā klaviatūru ir paredzēts lietot pietiekami ilgi, tad labāk izvēlēties tādu, ar kuru ir patīkami strādāt. Vieniem patīk mīksti piesitieni – taustiņi, kas ir knapi jūtami. Citiem patīk sajust, ka kārtīgi uzspiež taustiņu. Citiem traucē, ja klaviatūra pārāk klab, citi to pat nemana. Pērkot tastatūru, ir īpaši svarīgi pirms pirkšanas to notestēt. Ja tas nav iespējams, tad gan nāksies mācīties nedaudz par taustiņu uzbūvi un saprast, kurš ir piemērotākais taustiņu veids tieši tev.

Savienojuma veids: ar vadu vai bezvadu
Lai gan mūsdienās viss, kam priekšā rakstīts “bezvadu” šķiet kārdinošāks un labāks, mehānisko klaviatūru pasaulē abi veidi ir vienlīdz labi. Katrs tikai ir piemērots dažādām vajadzībām. 

Bezvadu tastatūra būs piemērota tiem cilvēkiem, kuriem patīk no vadiem brīva darba zona, bet kuriem der, ja tastatūrai ir neliels (pat gandrīz nemanāms) aiztures laiks. Tāpat arī bezvadu klaviatūra noderēs, ja tastatūru plānots izmantot lielākā attālumā no datora nekā to atļautu vads. Un, protams, bezvadu tastatūru ir ērtāk uzglabāt un pārvadāt. Jāatceras vienīgi, ka bezvadu klaviatūra būs jālādē, un tās darbība ir atkarīga no datora signāla.

Tastatūra ar vadu savukārt strādās bez mazākas aizķeres (īpaši svarīgi datorspēļu profesionāļiem), un tā nav jālādē. Tai gan būs garš vads, kas jāsavieno ar datoru vai dokstaciju.

Tirgū pieejami arī varianti, kas apvieno labāko no abām pasaulēm – tastatūras, kas izmantojamas gan kā bezvadu, gan lietojamas ar vadu.


Mehāniskās klaviatūras dizains
Tastatūras pēc dizaina pārsvara iedala 3 grupās: standarta, ergonomiskās un datorspēļu.

Standarta klaviatūra ir vairāk vai mazāk tas, ko saprotam ar klaviatūru jau no divtūkstošajiem gadiem. Tā var būt gan ar lieliem taustiņiem, gan plakaniem, ar cipartastatūru vai bez.

Ergonomiskās tastatūras ir veidotas tā, lai rokas atrastos dabīgā pozīcija un netiku noslogotas roku locītavas vai nospiesti nervi. Ja cilvēks slimo ar karpālā kanāla sindromu, tad noteikti jāizvēlas ergonomiskā tastatūra.

Datorspēļu tastatūras ir tieši tam arī paredzētas – datorspēlēm. Atšķirība ir pāris taustiņu novietojumā, kā arī tās ir papildinātas ar multimediju un programmējamiem taustiņiem.

Klaviatūras alfabēts
Ja ikdienā strādā ar dažādām svešvalodām, noteikti vērts pievērst uzmanību, vai uz klaviatūras ir vajadzīgo alfabētu burti. Latvijā iespējams iegādāties klaviatūras ar latīņu un kiriliskā alfabēta burtiem. Ja esi, piemēram, latviešu–grieķu valodas tulkotājs, noteikti ir vērts piemeklēt darbam atbilstošu klaviatūru. Jāatceras arī, ka klaviatūras var ērti nomainīt un izmantot to, kas attiecīgajam darbam ir vispiemērotākā.

Nobeigumā
Atbilstoša klaviatūra var darīt brīnumus – paātrināt darbu izpildi, iedvesmot un palīdzēt uzvarēt spēlēs. Lai sasniegtu šo lielisko rezultātu, noteikti nāks par labu pielikt nelielas pūles savām vajadzībām piemērotākās klaviatūras izvēlē. Aplūko mehānisko klaviatūru klāstu Capital.lv internetveikalā un izvēlies labāko variantu!

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu