Turpinās Siguldas novada Kultūras centra pārbūves darbi

Daugavpils, 1.febr., LETA. Turpinot Siguldas novada Kultūras centra rekonstrukciju, no decembra ēkā ir pieslēgta apkure un sākušies iekšdarbi, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes Vadītājas vietniece Inese Pabērza.

Patlaban ir sākta Lielās zāles skatuves tehnoloģiju izbūve, daļā telpu tiek veikti krāsošanas darbi. Līdztekus tiek izbūvēti elektrības un vājstrāvu kabeļi. Ir pabeigta fasādes rekonstrukcija, kas ieguvusi jaunu veidolu – vizuālo risinājumu, kurā attēlots smilšakmens atsegums pie Velna alas. Būvdarbus veic SIA "Monum".

Paredzams, ka atjaunotais Siguldas novada Kultūras centrs durvis vērs jau šajā gadā.

Kultūras centra ēka ir būvēta 1962.gadā un kopš tā laika būtiski remontdarbi tajā nebija veikti. Apjomīgā pārbūve tika sākta 2016.gada beigās, un tās rezultātā Kultūras centrs iegūs trīs mēģinājumu telpas orķestra, kora un dejotāju vajadzībām, paplašinātu skatuvi, kā arī papildus sēdvietas skatītājiem un jaunas noliktavas telpas. Tāpat tiks labiekārtota teritorijas izbūvēti celiņi un laukumi.

Jāpiebilst, ka no decembra Siguldas novada Kultūras centra vadītāja pienākumus uzticēts veikt Latvijā zināmam izrāžu un pasākumu režisoram Mārtiņam Eihem. "Vienmēr esmu bijis atvērts jauniem izaicinājumiem. Šobrīd par tādu ir kļuvis Siguldas novada Kultūras centrs, tā atvēršana un piepildīšana ar jēgpilnu kultūras un mākslas saturu," saka Eihe.

Kultūras centram pēc tā vadītāja domām ir jākļūst par vietu, kur satiekas dažādu paaudžu un interešu cilvēki. "Mums ar savu piedāvājumu ir jāieinteresē gan tādi, kuri ar mākslu un kultūru ir uz jūs, gan tie, kuri skaidri zina savas vēlmes. Un jāspēj pārsteigt," uzsver Eihe.

Daļa no Kultūras centra rekonstrukcijas izmaksām - 1 921 171 eiro tiks segta, īstenojot projektu "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Siguldas novada Kultūras centra ēkā", kam finansējums piešķirts Emisijas kvotu izsoļu instrumenta projektu konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas". Pārējos finansē Siguldas novada pašvaldība, ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Kopumā Siguldas novada Kultūras centra rekonstrukcijas izmaksas ir gandrīz astoņi miljoni eiro.