Siguldas trasē sākta ledus liešana

Rīga, 5.okt., LETA. Bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda", kurā 2026.gadā, iespējams, sadarbībā ar Zviedrijas pilsētu Stokholmu, notiks renes sporta veidu olimpiskās spēles, sākta trases braucamās daļas saldēšana, ko veic augsti kvalificēti un pasaulē novērtēti Latvijas speciālisti, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.

Jau decembra sākumā Siguldā risināsies Pasaules kausa izcīņa skeletonā un divniekiem bobslejā, kad ne tikai novadniekiem, bet arī Siguldas viesiem būs iespēja vērot elites sportistu nobraucienus, cīņas sparu un emocijas, atbalstot savējos.

Trases lielāko daļu jau klāj ledus un nākamnedēļ tiks sākti pirmie bobsleja divnieku un skeletona treniņi, kurus aizvadīs sportisti no Latvijas. Pēc tam treniņus uz ledus bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" sāks Austrijas junioru izlases sportisti, ASV juniori un pieaugušie, kā arī sportisti no Ukrainas un Rumānijas.

Bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" šajā sezonā norisināsies gan Pasaules kausa, gan Eiropas čempionāti renes sporta veidos. Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas pirmais posms skeletonā un bobslejā divniekiem notiks no 7.decembra līdz 9.decembrim, kad sportisti aizvadīs uzreiz divus posmus. Savukārt 2019.gadā Siguldā norisināsies Eiropas kausa posms skeletonā - starptautiskās sacensības notiks no 21.janvāra līdz 27.janvārim, bet Pasaules kauss kamaniņu sportā notiks no 11.janvāra līdz 13.janvārim. Latvijas čempionāts kamaniņu sportā Siguldā tiks organizēts 3.martā.

Jau ziņots, ka Sigulda ir pieņēmusi izaicinājumu kopā ar Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu 2026.gadā nodrošināt Ziemas olimpisko spēļu norisi. Patlaban zināms, ka Turcijas pilsēta Erzuruma svītrota no kandidātu saraksta, kurā šobrīd palikuši vairs tikai trīs kandidāti, kuri pretendē uz 2026.gada olimpisko spēļu organizēšanu: Itālijas pilsēta Milāna un Kortīna d’Ampeco, Kanādas pilsēta Kalgari un Zviedrijas pilsēta Stokholma sadarbībā ar Siguldu. Starptautiskā Olimpiskā komiteja kandidātus oficiāli apstiprinās nākamnedēļ un plānots, ka 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu norises vieta tiks oficiāli paziņota 2019.gada otrajā pusē.

Tikmēr Sigulda un Stokholma turpina gatavošanos lielajam izaicinājumam, un šonedēļ Zviedrijas Olimpiskās komitejas pārstāvji Rīgā tikās ar Latvijas Olimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Siguldas novada pašvaldības un bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" pārstāvjiem, lai pārrunātu Stokholmas pieteikuma progresu, kā arī vienotos par iesaistīto partneru pienākumiem, kas galvenokārt saistīti ar garantiju sniegšanu attiecībā uz spēļu norisi gan Zviedrijā, gan Latvijā.