Siguldas pašvaldība 11 kultūras projektu realizēšanai sadala 18 700 eiro

Rīga, 11.febr., LETA. Noslēdzies Siguldas novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkurss, kurā saņemti 24 pieteikumi, bet atbalstīti 11 projekti, piešķirot atbalsta finansējumu 18 700 eiro apmērā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Projektu konkursa mērķis bija veidot labvēlīgus nosacījumus iedzīvotāju iniciatīvām un vietējās kopienas iesaistīšanai kultūras piedāvājumu radīšanā un patēriņā.

Kā šā gada Siguldas novada kultūras projektu finansēšanas konkursa prioritātes tika noteiktas jaunu kultūras produktu veidošana bērnu un ģimeņu auditorijai Siguldas novada piederības stiprināšanai, Siguldas novada kultūrvēsturiskā mantojuma, tai skaitā, sporta un kultūrtūrisma attīstības apzināšana, dokumentēšana un popularizēšana, kā arī Siguldas novada kultūrvidei un dabas videi atbilstošu, unikālu kultūras aktivitāšu veidošana un vietējās sabiedrības iesaistīšana lokālajās iniciatīvās Siguldas novada identitātes un piederības stiprināšanai.

Pašvaldības finansējums piešķirts vasaras skolas un meistarklases rīkošanai, radošo darbnīcu programmai ģimenēm ar bērniem, tradicionālajam Māmiņdienas gājienam un performancei Stacijas laukumā, kā arī Vidzemes Šveices vērtību pētniecībai, Fanijas Šitcas dzejas un fotogrāfiju grāmatas izdošanai un citiem projektiem.