Siguldā sāks Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūvi; tiks ierobežota transportlīdzekļu kustība

Rīga, 9.aug., LETA. Siguldā nākamnedēļ tiks sākta valsts galvenā autoceļa A2 jeb Siguldas šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūve, iekļaujot ceļa posmu no Saules ielas līdz Ventas ielai, aģentūru LETA informēja Siguldas novada domē.

Būvdarbu laikā tiks ieviesti būtiski satiksmes ierobežojumi, kas saglabāsies līdz pārbūves darbu beigām.

No šā gada 12.augusta pārbūves teritorijā un tās tuvumā tiks uzstādīti brīdinājuma plakāti un ceļa zīmes par būvdarbu veikšanu un ierobežojumiem ceļu satiksmē.

Siguldas novada pašvaldība aicina satiksmes dalībniekus laikus iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu un izvēlēties piemērotāko remontdarbu zonas apbraucamo ceļu.

Vidzemes šosejas un Pulkveža Brieža ielas krustojuma pārbūves kopējās izmaksas ir vairāk nekā 530 000 eiro, un būvdarbus veiks iepirkuma konkursā uzvarējusī AS "A.C.B". Saskaņā ar līgumu darbi jāpaveic šī gada būvniecības sezonas laikā, sacīja pašvaldībā.

Jau ziņots, ka valsts galvenā autoceļa A2 un Pulkveža Brieža ielas krustojuma un pieguļošo ielu pārbūve notiek četrās kārtās. Projekta 1.kārtā tiek izbūvēta Mazās Saules iela un attīstīta tai blakus esošā teritorija, ko veic SIA "Tirdzniecības nams A2" uz apbūves tiesību līguma pamata.

2.kārtā tiks pārbūvēts posms no Saules ielas līdz Ventas ielai, paredzot divu braukšanas joslu vietā izbūvēt trīs, vienlaikus ielu malās izbūvējot gājēju un veloceļus. 3.pārbūves kārtā plānots izbūvēt jaunu rotācijas apli Ventas ielas un Allažu ceļa krustojumā, savukārt 4.kārtā plānots veikt Saules un Priežu ielas pārbūvi.