Siguldā notiks Spodrības mēnesis

Jānis Dūklavs/ Foto: Evija Trifanova/ LETA
Jānis Dūklavs/ Foto: Evija Trifanova/ LETA

Šā gada Lielā Talka norisināsies sestdien, 23.aprīlī, un par tās vadmotīvu izvēlēts sauklis "Latvijai būt zaļai!", tādējādi iedzīvinot Latvijas mērķi virzīties uz zaļākās valsts pasaulē statusu. Lielās Talkas iniciatīva tika aizsākta 2008.gadā ar mērķi sakopt Latviju līdz tās simtgadei, ko svinēsim 2018.gadā. Arī Siguldas novadā 23.aprīlī no plkst.9.00 tiks organizētas vairākas talkas. Savukārt no piektdienas 15.aprīļa līdz 15.maijam Siguldas novadā norisinās Spodrības mēnesis, pilsētas informācijas portāls Sigulda24.lv uzzināja Siguldas novada pašvaldībā.

Siguldas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus un uzņēmumus pieteikt talkošanas vietas interneta vietnē talkas.lv, kā arī līdz 18.aprīlim informēt par tām Siguldas novada Lielās Talkas koordinatori Ditu Lauri, zvanot pa tālruni 67800952 vai rakstot e-pastu uz adresidita.laure@sigulda.lv. Piesakot konkrētu sabiedriskās teritorijas sakopšanas vietu, aicinām norādīt atbildīgo personu, kura Lielās Talkas dienā koordinēs atkritumu maisu saņemšanu un organizēs pilno maisu nogādāšanu norādītajā vietā, lai piepildītie atkritumu maisi tiktu operatīvi savākti. Atkritumu maisi tiks piešķirti un savākti tad, ja talka tiks organizēta publiski izmantojamā teritorijā. Tas nozīmē, ka privātīpašumu sakopšanai talkotājiem maisi būs jāgādā pašiem.

Siguldas novada pašvaldības Kultūras pārvalde šogad pēc Lielās Talkas talkotājus aicina uz ballēm – plkst.17.00 notiks Lielās Talkas danči Jūdažu Sabiedriskajā centrā, plkst.21.00 Lielās Talkas balle kopā ar "Kārklu Blūzu" Mores pagasta Tautas namā, un plkst.21.00 balle kopā ar grupu "Tutti frutti" Siguldas pagasta Kultūras namā.

No 15.aprīļa līdz 15.maijam Siguldas novadā norisinās Spodrības mēnesis. Siguldas novada pašvaldība teritoriju sakopšanas darbos aicina aktīvi piedalīties gan iedzīvotājus, gan organizācijas un uzņēmumus.

Pašvaldības speciālisti aicina sakopt sava īpašuma teritoriju, īpašu uzmanību pievēršot ielas malā izvietotajiem stādījumiem un novietotajām lietām, kas apgrūtina ielu ikdienas kopšanu un tehnikas pārvietošanos. Atgādinām, ka sadzīves un būvniecības elementus (puķu kastes, akmeņi, stabiņi, malka u.c.) un apstādījumus drīkst izvietot tikai savā teritorijā. Nav atļauta stādījumu, dekoratīvo koku, krūmu, dzīvžogu stādīšana ielu malās. Aicinām namīpašniekus pārstādīt kokus vai krūmus, savā teritorijā vai stādījumus likvidēt. Tāpat iedzīvotāji aicināti apsekot savos īpašumos un tiem piegulošajās teritorijās esošus bīstamus kokus un, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, veikt koku nozāģēšanu. Pirms koku nozāģēšanas ir nepieciešams saņemt atļauju, ko iespējams iegūt Siguldas novada pašvaldības Īpašumu un vides pārvaldības nodaļā Zinātnes ielā 7, Siguldas pagastā. Bīstamo koku zāģēšanas atļauja ir bez maksas.

Pašvaldības policija atgādina, ka Siguldas novada teritorijā ir aizliegta jebkāda – arī cilvēku uzraudzībā veikta – kūlas dedzināšana. Siguldas novada saistošie noteikumi "Siguldas novada teritorijas un tajā esošo ēku, būvju, apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības noteikumi" paredz, ka sausās lapas, zarus un citus organiskos atkritumus drīkst dedzināt nelielos daudzumos pavasarī no 15.aprīļa līdz 15.maijam un rudenī no 15.septembra līdz 15.oktobrim, ievērojot ugunsdrošības noteikumus.