Profesionāla ārstnieciskā pēdu aprūpe Siguldā

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Jau piekto gadu sertificēts podologs Laila Rudzīte praktizē Siguldas slimnīcā – "IB Klīnika". Savā privātpraksē L. Rudzīte rūpējas par pacientu pēdu veselību, risinot ielaistas un sasāpējušas problēmas, kā arī sniedzot profilaktiskus pakalpojumus, tādējādi uzlabojot cilvēku dzīves kvalitāti. Kas šī ir par profesiju un ar ko jārēķinās, dodoties vizītē pie šāda speciālista?

Kas ir podologs?
Podologs ir pēdu aprūpes speciālists – medicīnas darbinieks, kurš veic kvalitatīvu, medicīnisku pēdu kopšanu. Šajā pakalpojumu klāstā ietilpst sēnītes skartu nagu apstrāde un profilakse, varžacu nesāpīga likvidēšana, ieaugušu, strutojošu nagu apstrāde un korekcija, kārpu apstrāde un likvidēšana, bojāta kāju naga atjaunošana un tā aizstāšana ar speciālu ārstniecisko gēlu, kura sastāvs būtiski atšķiras no visiem zināmā skaistumkopšanā izmantotā gēla. Arī čūlu, ādas sabiezējumu un dziļu, sāpīgu plaisu apstrāde, kā arī daudz kas cits, atkarībā no klienta sūdzībām.

Vai podologs ir jauna profesija? Par to arvien biežāk dzird tikai pēdējā laikā!
Latvijā šo profesiju iespējams apgūt jau devīto gadu, taču būtu maldīgi uzskatīt, ka tā ir pilnīgi jauna profesija. Līdz tam laikam podologa funkcijas pildīja cukura diabēta pēdu aprūpes vai endokrinoloģijas māsas. Protams, arī ķirurgi. Atšķirībā no klasiskā pedikīra, kas balstīts galvenokārt uz skaistumkopšanu, podologs nodarbojas ar ārstniecisko pēdu aprūpi, jo ir diplomēts medicīnas darbinieks. 

Bieži pacienti baidās vērsties pie speciālista, jo domā, ka procedūra būs sāpīga!
Ir atšķirīgas procedūras un atšķirīgas darba metodes. Podologa arsenālā iekļauti daudz speciālu instrumentu un apstrādes tehnoloģiju. Piemēram, varžacs likvidēšanā Laila Rudzīte neizmanto skalpeli, bet gan profesionālu "Hadewe" firmas aparatūru, kurā tiek ievietotas dažādas frēzes – katrai problēmu zonai sava. Tā ietekmē varžacs tiek nesāpīgi "izgrebta" ar speciālu rotējošu frēzīti. Protams, katrs konkrēts gadījums jāizskata individuāli. Jo "dziļāka" un ielaistāka problēma, jo lielāka varbūtība, ka tā nebūs "maiga" procedūra. Procedūra tiek veikta bez kāju mērcēšanas, un tās laikā tiek lietota profesionālā kosmētika, kā arī ievēroti visi dezinfekcijas priekšnoteikumi.

Kam jāmeklē podologa palīdzība un cik bieži? Kādas ir cenas un procedūru ilgums?
Rūpēties par savām kājām nekad nav lieki. Pie podologa bieži un pamatoti vēršas cilvēki, kuriem ikdienā nav nekādu sūdzību. Viņi vienkārši, profilakses nolūkos, vēlas apstiprinājumu tam, ka ar pēdām viss ir kārtībā. Optimālais apmeklējuma grafiks ir reizi vienā vai divos mēnešos, atkarībā no dažādiem, individuāliem faktoriem. Cenu amplitūda ir plaša un diferencēta atkarībā no konkrētās problēmas. Piemēram, varžacs izņemšana maksā 5 eiro, bet nopietnāku problēmu novēršana – 18 eiro par apmeklējuma reizi. Tāpat atšķirīgs ir procedūras ilgums – no 15 minūtēm līdz vienai stundai.

Darba pieredze
Lailas Rudzītes podologa stāžs sakrīt ar šīs profesijas ienākšanu Latvijā 2007. gadā. Viņa bija viena no pirmajām, kura saņēma podologa diplomu. Kopš tā laika L. Rudzīte praktizējusi Alūksnes un Siguldas poliklīniku cukura diabēta pēdu aprūpes kabinetos, Rehabilitācijas centrā "Līgatne", Rīgas Dzemdību namā un Vidzemes slimnīcā Valmierā. 

Laila Rudzīte: "Mans darbs ir mans hobijs. Man ir paveicies, ka varu patīkamo apvienot ar lietderīgo. Es esmu gandarīta, ka varu būt noderīga un spēju palīdzēt cilvēkiem. Ceru, ka mans darbs Siguldā uzlabo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tiksimies "IB Klīnikā"!"

Pieteikšanās pie sertificēta podologa Lailas Rudzītes "IB Klīnika" pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni 29363491.

Viss par: Uzņēmēji runā