Mitrevics olimpisko spēļu rīkošanā Siguldā saskata tikai ieguvumus

Valmiera, 12.nov., LETA. Pašlaik, vēl nezinot skaidras prasības, ko nāktos izpildīt, Siguldas bobsleja trasē organizējot daļu no ziemas olimpiskajām spēlēm 2026.gadā, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA) saskata tikai ieguvumus iespējā sadarboties ar Stokholmu ziemas olimpisko spēļu organizēšanā.

Pašlaik ir skaidrs tikai tas, ka nāktos rekonstruēt Siguldas bobsleja trasi, lai to varētu izmantot bobsleja četrinieki, un izveidot infrastruktūru, kur izmitināt sportistus, personālu, žurnālistus un citus sacensību dalībniekus. Taču Mitrevics ir pārliecināts, ka laika gaitā šīs investīcijas atmaksātos. Bobsleja trasei pavērtos jaunas izmantošanas iespējas, bet sportistu mājokļi varētu pārtapt par viesnīcām vai kļūt par dzīvokļiem, tādējādi risinot dzīvojamā fonda trūkumu Siguldā, pieļauj pašvaldības vadītājs.

Tomēr Mitrevics uzsvēra, ka vēl nezinot, par kādiem mērogiem un prasībām ir runa. Viņš norādīja, ka, lai gan Siguldai jau ir pieredze sporta sacensību organizēšanā, olimpiskajām spēlēm tomēr ir citas prasības. Tāpat arī šobrīd nav zināms, cik lielas varētu būt ar šo pasākumu saistītās izmaksas.

Kā ziņots, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) uzskata, ka Olimpisko spēļu sacensību norise Latvijā var veicināt Latvijas atpazīstamību un prestižu. Taču, kā uzsvēra ministrs, būtisks jautājums par Olimpisko spēļu sacīkšu norisi Latvijā, Siguldā ir finansiālās iespējas, par ko piedāvājuma gadījumā būtu jāizšķiras Ministru kabinetam.

Latvijas Televīzija jau vēstīja, ka Zviedrijas pārstāvji ir uzrunājuši Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) par iespēju pieteikt Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, lai kandidētu uz ziemas olimpisko spēļu sarīkošanu Stokholmā 2026.gadā, vēsta Latvijas Televīzija.

Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma domā pieteikt savu kandidatūru minēto olimpisko spēļu rīkošanai, bet lēmums par to norises vietu tikšot pieņemts 2019.gadā. Stokholmai nav savas bobsleja un kamaniņu trases, tāpēc LOK uzrunāta par iespēju izmantot Siguldas trasi daļas sacensību rīkošanai.

Sīvākie konkurenti par tiesībām uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm Stokholmai ir Sjonas reģions Šveicē un Milānas-Turīnas kopprojekts Itālijā.