Konceptuāli atbalsta zemes iegādi iespējamajam olimpiskajam ciematam Siguldā

Oskar Melbardis and Janis Strenga of Lativa in action during the Men's 2-man Bobsleigh heat at the Olympic Sliding Centre during the PyeongChang 2018 Olympic Games, South Korea, 18 February 2018.  EPA
Oskar Melbardis and Janis Strenga of Lativa in action during the Men's 2-man Bobsleigh heat at the Olympic Sliding Centre during the PyeongChang 2018 Olympic Games, South Korea, 18 February 2018. EPA

Jelgava, 9.aug., LETA. Siguldas novada dome šodien konceptuāli atbalstīja zemes iegādi potenciālajam olimpiskajam ciematam Siguldā, aģentūra LETA uzzināja domē.

Pašvaldība gatavojas, lai iesniegtu Stokholmas kandidatūras pieteikumu olimpisko spēļu rīkošanai 2026.gadā, un ir saņēmusi Starptautiskās olimpiskās komitejas prasības olimpiskajam ciematam, kurā jābūt trīs zonām - norišu, pakalpojumu un dzīvojamajai zonai. Paredzēts, ka Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē notiks sacensības renes sporta veidos, bet apkārtnē pieņemamā attālumā jābūt sportistu mītnēm.

Lai nodrošinātu ciemata būvniecību, pašvaldībai no privātīpašnieka jāiegādājas apmēram 5,5 hektāru plašs zemesgabals, kuru kopā ar izveidotajām būvēm nākotnē varētu izmantot arī dzīvojamā fonda attīstībai, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes ierīkošanai. Dome lēma konceptuāli atbalstīt pirkumu, pirms tam veicot īpašuma novērtēšanu.

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (RA) pauda, ka, attīstot īpašumu arī pēc iespējamajām olimpiskajām spēlēm, pašvaldība parādīs ilgtermiņa skatījumu uz vērtībām, kas radītas spēlēm.

Jau vēstīts, ka ir parakstīts sadarbības memorands par Latvijas un Zviedrijas kopīgu ieceri organizēt 2026.gada ziemas olimpiskās spēles abās valstīs.

Stokholmas 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanas komiteja izteikusi Latvijai piedāvājumu bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" rīkot olimpiskās sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā. Zviedrijā šo sacensību rīkošanai nav piemērotas sporta bāzes.