Inčukalna novada domes priekšsēdētājs KNAB sodu nepārsūdzēs

Foto: Edijs Pālens
Foto: Edijs Pālens

Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Nalivaiko, nepārsūdzēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzlikto 70 eiro naudas sodu.

Kā aģentūrai LETA teica Nalivaiko, pārkāpums nav izdarīts ļaunprātīgi, bet gan kļūdas dēļ: "Mūsu likumdošana ir tāda nedaudz neizprotama, jo katrs jurists šo jautājumu skaidro citādi. Šajā reizē mūsu speciālisti likumu ir pārpratuši."

Jau ziņots, ka Nalivaiko pagājušā gada jūnijā izdevis rīkojumu par papildatvaļinājuma kompensācijas 2004 eiro apmērā piešķiršanu bijušajam domes priekšsēdētājam Arvīdam Blauam, neņemot vērā to, ka Blaus no 2011.gada 18.marta līdz 2013.gada 12.jūnijam - līdz atbrīvošanas no domes priekšsēdētāja amata brīdim - nebija izmantojis ikgadējo atvaļinājumu.

Tādējādi Nalivaiko nav ievērojis likumā noteikto, ka apmaksātu papildatvaļinājumu piešķir tikai pēc pilna ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma izmantošanas un to izmanto laika posmā līdz nākamajam ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Blauam, beidzot pildīt Inčukalna novada domes priekšsēdētāja pienākumus, bija jāizmaksā kompensācija par neizmantoto kārtējo atvaļinājumu par laika periodu no 2011.gada 18.marta līdz 2013.gada 12.jūnijam, jo par šo periodu Blaus kārtējo atvaļinājumu netika izmantojis, savukārt papildatvaļinājums vispār nebija piešķirts, norāda KNAB.

KNAB secināja, ka Nalivaiko pārkāpumu izdarījis aiz neuzmanības, neapzinoties tālāko seku iestāšanos.

Par ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, KNAB nolēma saukt Nalivaiko pie administratīvās atbildības un piemēroja 70 eiro naudas sodu.