Atsāks Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbus

Rīga, 27.marts, LETA. Šopavasar tiks atsākti Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča, 29.martā plkst.13 iesaistītās puses Inčukalna sērskābā gudrona dīķu teritorijā informēs par darbu atsākšanu. Pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un VVD ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja, ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne.

Pilnsabiedrības "Inčukalns EKO" un inženiertehniskās uzraudzības pakalpojuma sniedzēju SIA "Geo Consultants" pārstāvji informēs par līdz šim paveikto un turpmāko darbu norisi, veicot Latvijas vēsturiski piesārņotāko teritoriju attīrīšanu.

Kā ziņots, VVD februāra sākumā oficiāli noslēdza 26,6 miljonu eiro līgumu ar pilnsabiedrību "Inčukalns Eko" par Inčukalna gudronu dīķu sanācijas darbu uzsākšanu. Savukārt sanācijas darbu inženiertehnisko uzraudzību par 1,23 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa veiks uzņēmums SIA "Geo Consultants".

Pilnsabiedrība dibināta 2016.gadā, un tās dalībnieki ir AS "VentEko", SIA "Eko Osta", un AS "BAO".

Paredzēts, ka līdz 2023.gada nogalei kopējā atjaunotās zemes platība būs 2,5 hektāri. Specifiskā atbalsta īstenošanai plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir līdz 29 257 750 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums - 24 869 088 eiro un valsts budžeta finansējums līdz 4 388 662 eiro. No 29,2 miljonu eiro kopsummas pilnsabiedrībai par veiktajiem darbiem paredzēts izmaksāt 26,6 miljonus eiro. Atlikušie 2,6 miljoni eiro izmantoti projekta izstrādei, kā arī daļa no tiem tiks izmantoti pilnsabiedrības darbu uzraudzībai, teritorijas vides monitoringam un citiem darbiem.

Jau vēstīts, ka, rodoties nesaskaņām starp VVD un iepriekšējo darba izpildītāju "Skonto būve", tika apdraudēta Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošana. Uzņēmums paziņoja, ka par pašreizējiem līdzekļiem darbu pabeigt nav iespējams, savukārt VVD atteicās piešķirt papildu līdzekļus. Tā vietā VVD lauza līgumu ar darbu izpildītāju un lika pamest projekta īstenošanas vietu.

Pagājušā gada 13.martā VVD aicināja pilnsabiedrību "Inčukalns Eko" un AS "A.C.B." sagatavot savus tehniskos un finanšu piedāvājumus Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu otrajam posmam.