Par Siguldu

Par Siguldu

Siguldas pilsētas krāšņums ir pazīstams tālu aiz Latvijas robežām: skaistie Gaujas senielejas skati mijas ar kultūrvēsturiskiem pieminekļiem un piesaista arvien jaunus ceļotājus jau vairāku gadsimtu garumā. Īpašu iedvesmu pilsētai piešķir Gaujas senlejas gleznainie loki, upes krastos atsedzas devona perioda smilšakmens atsegumi, veidojot skaistas klintis un alas, kuru dēļ Siguldu jau izsenis dēvē par Vidzemes Šveici. Līdz ar dzelzceļa līnijas atklāšanu 1889.gadā strauji pieauga to cilvēku skaits, kuri paši savām acīm gribēja visu to apskatīt.

Arī mūsu dienās Sigulda un tās apkārtne ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā. Šeit jūs iepazīsiet plašu sajūtu un piedzīvojumu amplitūdu, sākot no neticama paātrinājuma nobraucienā ar vasaras bobu līdz pat putna lidojumam "Aerodium" un gumijlēkšanai no gaisa trošu ceļa. Pašlaik pilsētā dzīvo 11 166 iedzīvotāji, un tās kopējā platība ir 18,2 km².

Siguldas novada pašvaldības kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv Siguldas novada pašvaldības kontaktinformācija portālā www.pasvaldibai.lv

Informācija par vietām un apskates objekti